Talatpaşa Bulvarı. Kültür Mah. No:3 Beyaz Apt. D:1 Alsancak / İZMİR

Menu
Menu

Buz Lazer Epilasyon

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on pinterest
Share on tumblr

İncelediğiniz buz lazer epilasyon sayfası size özel olarak hazırlanmış bilgilendirme amaçlıdır. Tüm merak edilenleri, içeriğimizi okuyarak öğrenebilirsiniz.

Buz Lazer Epilasyon Nedir?

Buz Epilasyon, kıl kökündeki farklı yapıları hedef alan ve farklı dalga boylarına sahip bir yöntemdir. Buz lazer çok daha geniş yüzeyleri hedef alır ve her bir atışta çok daha fazla kıl köküne ulaşır. Bu nedenle aynı zamanda diğer epilasyon yöntemlerine kıyasla seanslar daha kısa sürer.

Ayrıca yüksek etkili olduğundan, yine diğer epilasyon yöntemlerine göre seans sayısı da azdır. Ortalama 6-8  seans sonrası istenmeyen tüylerden kurtulmuş olunabilir. Buz lazer epilasyonda sık sık atışlar yapılır ve bu sayede uygulama kıl köklerini yavaşça ısıtır. Bu ısıtma aralarında verilen soğutma, ağrıyı ve acıyı en düşük seviyeye çeker.

Buz Lazer Epilasyon Yüze Uygulanır mı?

En çabuk uzayan kıllar yüz bölgesindedir, özellikle bıyık ve sakal uzaması birçok kadının görsel sorunlarından bir tanesidir. Yüz bölgesi hormonal olarak da hassastır ve yüzdeki kıllar genellikle çok derin köklere sahiptir. Yüz bölgesine uygun epilasyon seçilmezse muhtemelen kıl kökleri yeniden uyanacaktır ve epilasyon işlemi başarısızlıkla sonuçlanacaktır. Yüzdeki tüylerden kurtulmak isterken, hem başarısızlıkla hem de daha çok kıl artışıyla uğraşmak istemeyenler için en uygun yöntem Buz Lazer Epilasyonudur. Buz lazer epilasyon ciltteki en açık ve en güçsüz tüylerde bile etkili olduğundan yüz bölgesinde başarılı sonuçlar verir.

Buz  Lazer Epilasyon Kalıcı Etki Eder mi?

Açık renkli ve güçsüz tüylere birkaç sene öncesine kadar epilasyon uygulanamıyordu. Epilasyon başarısı için haftalar öncesinden kıllar jiletle alınıp, güçlendirilmeye çalışılıyordu. Ancak güçlendikten sonra, yapılan işlemler o kılları da algılayabiliyordu. Bunu yapmayan kadınlar ise yine minik tüyleriyle baş etmek için çeşitli yollar deniyordu. Şimdi ise Buz Lazer Epilasyon bu sorunu minimize etti. Artık hem ince hem kalın tüyler için kalıcı çözüm sağlayan buz lazer epilasyon uygulaması var. Etkisi vücudun neredeyse her bölgesinde görülür.

Buz Lazer Epilasyon Hangi Mevsimlerde Yaptırılabilir?

Buz Lazer Epilasyon acısızdır ve işlemlerde cilt tahrişi söz konusu değildir. Uygulama esnasında, deriye düşük dozla ve sık tekrarla uygulandığından cilde zararı olmaz. En konforlu epilasyon yöntemi olan buz lazer epilasyonu; hem yaz hem kış mevsiminde güvenle yaptırabilirsiniz. Ayrıca beyaz tenli ya da bronz fark etmez, buz lazer epilasyon sonrası güneşlenecek kişiler mutlaka kaliteli, güvenilir ve yüksek koruma faktörlü bir krem kullanmalıdır. Buz lazer epilasyon sonrası krem kullanmak ekstra bir güvenlik sağlar. Zaten normal şartlarda da cilt sağlığı için güneşe çıkarken mutlaka yüksek faktörlü güneş koruyucu kullanılması tavsiye edilmektedir.

Buz Lazer Epilasyon Erkekler İçin Uygun mudur?

İster sağlık(kıl dönmesi vb.) ister estetik sebeplerden olsun erkekler son yıllarda, kadınlardan daha çok epilasyona yönelmiş durumdalar. Buz lazer epilasyon erkekler için de son derece uygun bir yöntemdir, çünkü acı hissiyatı minimuma indirgenmiş durumdadır. Erkeklerin kıllarından kurtulabileceği en acısız yöntemlerden birisi elbette ileri  teknoloji Buz Lazer Epilasyondur. Kıl yoğunluğu ya da ten rengi farketmeksizin her erkek buz epilasyon yaptırabilir.

Hakkımızda

Berlin Estetik; deneyimli ve güler yüzlü çalışanları ile estetik kaygılara sihirli bir dokunuşla çözüm sağlıyor.

Son Yazılar

Bizi Takip Edin

Youtube Kanalımız

Bize Ulaşın

Talatpaşa Bulvarı. Kültür Mah. No:3 Beyaz Apt. D:1, Konak / İzmir