Talatpaşa Bulvarı. Kültür Mah. No:3 Beyaz Apt. D:1 Alsancak / İZMİR

Cilt Lekelerine Yönelik Öneriler

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on pinterest
Share on tumblr
cilt-leke-tedavisi

Ciltte oluşan lekeler; tedavi süreci oldukça zahmetli olan ve bu süreçte sabırlı olmayı gerektiren önemli bir kozmetik problemdir.

Cilt lekelerinin birçok tipi bulunmaktadır. Bunlardan en sık rastladıklarımız, özellikle yaz boyunca güneş ışınlarına yoğun bir şeklide maruz kaldıktan sonra oluşan, net sınırlı, belirgin lekelerdir. Bunlara ‘Melasma’ adını vermekteyiz. Melasma, özellikle güneş ışınlarının dik geldiği alın, dudak üstü, elmacık kemiklerinin üstü gibi bölgelere daha sık yerleşir. Melasmaya sebep olan aslında derimize kendi rengini veren melanosit denilen hücrelerdeki melanin pigmentinin fazla salgılanıyor oluşudur. Bu nedenle gereğinden fazla koyu renk oluşur ve dışarıdan bakıldığında ciltte lekelenmeler görülür.

Cilt Lekelerine Yönelik Uygulanabilecek Yöntemler Nelerdir?

Kimyasal Peeling

Kimyasal peelingte bazı meyve asitleri kullanılır. Bu yöntemde; lekenin açılması ve derinin en üst ölü tabakasının temizlenmesi şeklinde etkili olur. Kimyasal peeling uygulaması genellikle birden fazla seans gerekir.

Lazer Uygulaması

Lazer uygulamasında lekeleri oluşturan pigmentler hedef alınarak lekeli alanda uygulama yapılır. Lazer uygulamasında birden fazla seans yapılması gerekir.

Mezoterapi

Mezoterapi leke gidermede en yöntemlerden biridir. Mezoterapide çeşitli vitamin ve mineraller kişinin lekesinin tipine göre kombine edilerek, cilt altına yedittirilmesi prensibine dayalıdır. Mezoterapide de birden fazla seans yapılması önerilir.

Dermapen

Ciltte milimetrik kanallar açılarak deri altına çeşitli vitamin ve mineraller verilir. Dermapen hem uygulanan vitaminlerin etkisinden, hem de açılan kanalların leke iyileştirici etkisinden yararlanılır. Bu uygulama da birden fazla seans yapılması önerilir.

Hangi leke uygulaması yapılırsa yapılsın, uygulamanın temelinde güneş koruyucu kullanımı vardır. Kış mevsimi olsa da her uygulama sonrasında güneş koruyucu krem kullanımına devam edilmelidir. Ayrıca kişiye özel olarak önerilen ev ürünleri ile de leke gidermede başarılı olması desteklenir.

Hakkımızda

Berlin Estetik; deneyimli ve güler yüzlü çalışanları ile estetik kaygılara sihirli bir dokunuşla çözüm sağlıyor.

Son Yazılar

Bizi Takip Edin

Youtube Kanalımız

Bize Ulaşın

Talatpaşa Bulvarı. Kültür Mah. No:3 Beyaz Apt. D:1, Konak / İzmir