Burun Estetiği
Burun Estetiği
HİZMETLERİMİZ
Burun Estetiği

Rinoplasti (Estetik Burun)

Burun estetiği (Rinoplasti) burnun görünümünü iyileştirmek için yeniden şekil vermek demektir

Burun estetiği yüz bölgesinin estetiğini belirleyen en önemli unsurdur. Estetik cerrahi alanı içindeki en önemli ameliyat grubunu oluşturur ve tıp dilinde rinoplasti olarak adlandırılır. Burun estetiği ameliyatı buruna yeni şekil vermek için uygulanır. Burun ucu kaldırılıp indirilebilir, burun ucu inceltilip sivriltilebilir, veya tam tersi kalınlaştırılabilir, burunda sağa sola eğrilikler varsa düzeltilebilir, burun sırtı çökükse dolgunlaştırılabilir, kambursa fazlalıkları alınabilir, burun delikleri büyükse küçültülebilir, asimetri varsa düzeltilebilir. Burnun şekli ile ilgili problemlerin yanı sıra septum deviasyonu adı verilen iç kıkırdak ve kemik eğrilikleri, buna bağlı nefes alma zorluğu varsa burun estetiği ameliyatı ile birlikte burun deviasyonu ameliyatı da yapılarak nefes almada rahatlama sağlanır. İdeal burun estetiği, buruna yüz ile uyumlu doğal bir şekil vermekle birlikte nefes almayı da rahatlatmalıdır. Bu sağlık açısındanda çok önemlidir.

Burun estetiği ameliyatları ortalama 2 saat civarında sürer. Genel anestezi tercih edildiği için hasta hiçbirsey hissetmez. Ağrı kontrolü ve takibi için 1 gece yatırılır.

Burun ameliyatlarında tampon olarak; artık yumuşak, küçük, ortası tünelli(hava alabilen) tampon kullanıyoruz. Bu tamponları birkaç günde alıyoruz. Eskisi gibi bez tamponlarda oluşan hiç nefes alamama ve tampon alınırken ki acı hissi silikon tamponlarda görülmez. Hazır alçılar kullanıyoruz ve onu da 1 hafta sonra alıyoruz.

Çoğu hastada oluşan morluklar bu süre zarfında ciddi azalır. Burnun üzerine konulan ince bir bandaj ile 1 hafta daha geçirilir. Burun ameliyatından sonra ortalama 7-10 gün sonra hasta normal yaşamına döner. Spor yapabilir,duş alabilir ve çalışmaya başlayabilir. Yaklaşık 1 ay sonrasında kişinin burun estetiği operasyonu olduğu anlaşılmaz hale gelir. Burnun tam oturması 6 ay ile 1 yıl kadar zaman alır. Bu süreç içerisinde burunda hafif derece fark edilmeyen ödem, hafif burnun kalkıklığı, Burunda bazı alanlarda his azalması ya da sertlik oluşabilir. Bunlar da ilk yıl sonunda tamamen geçer.

Rinoplastide burnu şekillendirmek için eskiden kemik kırıcılar ,keski,törpüler kullanıyorduk. Bu da hastada ciddi morluk,şişlik ve postoperatif ağrıya sebep oluyordu. Artık ultrasonografik Piezo teknolojisiyle,mikroturlar ile kemikler kırmadan şekillendiriliyor ve bu sayede en az seviyede morluk,şişlik ve ağrı ile karşılaşıyoruz

Burun estetiği yaptırmayı düşünen kişilerin ilk olarak sorunlarının ne olduğu net bir biçimde tespit edilmelidir. Ayrıca uzman doktor ve hasta beraberce nasıl bir sonuç arzu ettiklerine karar vermelidir. Hastanın beklentileri ve isteklerinin gerçekçiliği ile doktorunun ona kazandırabilecekleri örtüşmelidir.Doktorlar istenilen sonuçlar ile yapılması imkan dahilinde olan değişiklikler arasında bir denge kurmalıdır.

Burun estetiği sonucu ancak iyi bir planlama ile elde edilebilir.İyi planlanmış ve iyi analiz edilmiş bir burnun muhtemel sonucu hem hekimi hem de hastayı mutlu edecektir. Sonuçlar ne kadar burnun problemlerinden arındırılmış ne kadar doğalsa bence o denli başarılıdır. Genel yaklaşım burnu güzelleştirirken doğallıktan feragat etmemektir. Burun estetiğinde temel amaç  kadın ya da erkeğin yüzüne yakışan mümkünse ameliyat olduğu dahi anlaşılmayan ancak yüzün diğer parçalarıyla uyumlu natürel doğal bir görünüm ve nefes alan bir burun oluşturmaktır. Operasyon tamamen kişiye özel olmalıdır.

Yorum bırakın
TÜM YORUMLAR (0)
Henüz yorum eklenmemiş
Cilt Bakımı Hydrafacial
Cilt Bakımı
Led Maske
Sivilce Akne Problemi
Altın İğne Radyo Frekans
Cilt Leke Problemleri
Kimyasal Peeling
Dermapen
Dermaroller
Plasmapen
İğnesiz Mezoterapi Mezolifting
Saç Ekimi
Lazer Epilasyon
Erkek Lazer Epilasyon
Kaş Ortası ve Üstü Lazer Epilasyon
Favori Bölgesi Lazer Epilasyon
Kulak Bölgesi Lazer Epilasyon
Yüz Bölgesi Lazer Epilsyon
Sakal Üstü Elmacık Lazer Epilasyon
Dudak Üstü Lazer Epilasyon
Çene Lazer Epilasyon
Boyun Lazer Epilasyon
Ense Lazer Epilasyon
Omuz Bölgesi Lazer Epilasyon
Koltuk Altı Lazer Epilasyon
Kol Lazer Epilasyon
Göğüs Lazer Epilasyon
Göbek Bölgesi Lazer Epilasyon
Sırt Bölgesi Lazer Epilasyon
Bel Bölgesi Lazer Epilasyon
Özel Bölge Genital Lazer Epilasyon
Popo (Kalça Bölgesi) Lazer Epilasyon
Kıl Dönmesi (Kuyruk Sokumu) Lazer Epilasyon
Tüm Bacak Lazer Epilasyon
Ayak Üstü Lazer Epilasyon
Lazer Epilasyon Fiyatlandırma
İğneli Epilasyon
Bireysel Beslenme Danışmanlığı
Vücut Bileşim Analizi
Detoks
Miha Bodytec
Radyofrekans
Kavitasyon
Lenf Drenaj
Selülit
G5 Selülit Masajı
Çatlak Giderme
Solaryum
Kalıcı Makyaj
Kaş Vitamini
İpek Kirpik
Kiprik Perma
Kirpik Lifting
Manuel Terapi
Kalıcı Oje
Protez Tırnak
Erkek Lazer Epilasyon
Erkek Özel Bölge (Genital) Lazer Epilasyon
Erkek Cilt Bakım Uygulamaları
Erkek Tipi Saç Dökülme
Saç Analizi
Saç Ekim Danışmanlığı
Saç Mezoterapi
Saç Simülasyonu
Altın İğne İle Saç Güçlendirme
Dermaroller Dermapen Saç Uygulaması
Protez Saç
Göz Kapağı Estetiği
Meme Estetiği
Burun Estetiği
Vücut Şekillendirme Liposuction
Yüz Germe Facelift