Çınarlı Mahallesi Ozan Abay Caddesi No 8 Ege Perla AVM Konak – İzmir

izmir-dermapen
Dermapen uygulaması, epidermal hasar ile cildin doğal kollajen ve elastin üretimini harekete geçiren mikro iğneleme işlemidir. Bu uygulama ile ciltteki hasarlı dokular yeniden aktive olur ve çok hızlı bir şekilde onarılır. Cilt yenileme ve sıkılaştırma, sivilce izleri, çatlak giderme ve ince çizgi ve kırışıklıkların giderilmesi dermapen uygulaması ile mümkündür. Genişlemiş gözenekler, ince çizgileri azaltmak, cildi sıkılaştırmak ve daha sağlıklı bir görünüm elde etmek için tercih edilen bir yöntemdir.

Dermapenin Faydaları Nelerdir?

Dermapen, göz çevresi ve altlarında oluşan morluklar ve torbaları, güneş ışınları yüzünden zarar görmüş ciltlere, boyun ve gıdı bölgelerinde zamanla oluşan kırışıklık  ve sarkmaları ve yüz, boyun ve kol bölgelerinde oluşan diğer yaşlanma belirtileri ve leke problemlerinde uygulanan bir yöntemdir.

Dermapen İşlemi Nasıl Yapılır?

Dermapen işlemi, diğer gençleştirme ve canlandırma yöntemlerine kıyasla herhangi bir zorluk içermiyor. Dermapen uygulamasına başlamadan önce ciltte bulunan tüm makyaj izleri siliniyor ve cilt tamamen saf bir hale getiriliyor. Dermapen uygulaması yapılacak bölgeye saf hyaluronik asit uygulanır. Eğer hastanın dayanılabilir derecede acıya bile hassasiyeti varsa, hastaya anestezi etkili krem de uygulanabilir. Dermapen cihazının üzerinde bulunan oldukça ince, yaklaşık 0,02 milimetre çapındaki iğneleri, cilde dik bir açıyla hızlı bir biçimde girip çıkar. Bu işlem sayesinde cildin üst tabakasına sürülen kremlerin alt tabakalara ulaşmasını sağlamak amacı ile bölgede kanallar açılmış olur. Uygulama esnasında yüzde ufak kanamalar görülse bile, tedaviden önce bölge uyuşturulduğu için herhangi bir acı veya hassasiyet hissedilmez. Bu işlemin bitmesinin ardından, dermapen uygulaması yapılan bölgeye çeşitli maskeler, cildin yenilenmesini sağlayan krem veya losyonlar uygulanabilir. Uygulanan bu maske, losyon veya kremler, uygulama esnasında bölgede açılan kanallar ile derinin alt tabakalarına kolayca ulaşabilir. Uygulama sırasında uygulanan ürünlerin içerdiği vitaminler, cildin daha genç bir görünüme kavuşmasını ve canlanmasını sağlar.

Dermapen İşlemi Ne Kadar Sürer?

Dermapen uygulaması, diğer yöntemlerde de olduğu gibi kişiden kişiye farklılık gösterebilmektedir. Ortalama bir dermapen uygulaması 30 dakikadan başlayarak 2-3 saate kadar sürebilen seanslar halinde uygulanır. Belirli aralıklar verilerek uygulanan bu  yöntem, etkilerini tamamı ile hissetmek ve görmek isteyenler için ortalama 3-6 seans uygulanması önerilir. Cildinizin tedaviye verdiği reaksiyonları göz önünde bulunduran uzman, size hangi aralıklarla ve hangi sıklıkta uygulamaya devam edilmesi gerektiği hakkında bilgilendirme yapacaklardır.

Dermapen Uygulaması Kimler İçin Sakıncalıdır?

Dermapen uygulaması, felç geçirmişlere, kanser hastalarına, şeker hastalarına, kan pıhtılaşma sorunu olanlara, çoklu ilaç tedavisi gerektiren kalp hastalarına ve uygulama bölgesinde yara veya enfeksiyonu olanlara uygulanmaz. Hamilelere, uzman doktorun onayı ile birlikte uygulama yapılabilir. 18 yaşından küçüklerin yanında velisi olmaması durumunda işlem yapılmaz.

Dermapen Uygulaması  Öncesi Ve Sonrası Nelere Dikkat Edilmedir?

İşlem öncesinde aspirin, kan sulandırıcı ilaçlar, alkol kullanılmaması gerekir. Uygulamaya makyajsız gelinmesi önerilir. Uygulama alanına temas edilmemeli. Uygulamadan sonra bir gün süreyle banyo yapılmamalı. Uygulama sonrasında 1 hafta kese, peeling gibi cildi soyacak uygulamalar yapılmamalı, glikolik asit içeren kremler kullanılmamalıdır. Uygulama sonrası güneşten korunulmalı ve önerilen kremler kullanılmalıdır.

Dermapen Uygulamasının Yan Etkileri Nelerdir?

Karşılaşılabilecek yan etkiler (kızarıklık, iğne giriş yerinde küçük kanamalar, morluk, alerjik reaksiyon, yanma, kaşıntı, ödem) ortalama 5-7 gün içerisinde geçer. Komplikasyon oluşması halinde iyileşme süreci kişinin cilt tipine göre farklılık gösterebilmektedir.
Etiketler : dermapen | izmir dermapen | dermapen cilt yenileme | dermapen uygulamasının faydaları
Yazı

Hizmetlerimiz

Yüz Estetiği

Yüz Estetiği