Çınarlı Mahallesi Ozan Abay Caddesi No 8 Ege Perla AVM Konak – İzmir

izmir-kalici-makyaj

Kalıcı Makyaj Nedir?

Cilt altına doğal pigmentlerin(boyaların) bırakılması esasına dayanan bu işlem medikal ,estetik ,visajizm ve dizayn bilgilerini kullanan yaratıcı bir süreçtir. Kalıcı Makyaj kişiye özel , streril iğneler kullanılarak uygulanır.Kalıcı Makyaj bu iğnelerle doğal ve minarel renklerin deri yüzeyinin hemen altına aşılanması işlemidir. Kullanılan boyalar mineral pigmentler olup ,özel geliştirilmiş teknolojik işlemlerden geçirilip elde edilmiştir ve cilde , insan sağlığına zarar vermemesi öncelikli ve katkı maddesi içermez. Kalıcı Makyaj kozmetik ve medikal ihtiyaçların karşılanması için sıklıkla başvurulan bir yöntemdir.

Kalıcı Makyaj Hangi Bölgelere ve Kimlere Yapılabilir?

Kozmetik olarak kaş,göz çevresi,dudak ve dudak çerçevesi uygulamaları daha çok kozmetik ihtiyaçları karşılar. Kalıcı Makyaj vitiligo, yara, yanık izlerinin kapatılması, areola restarasyonu, saç-sakal efekti,kıl efektli kaş çalışmaları, areola(meme ucu renklendirme), alopesi,kanser hastalarında kaş-göz ve çerçeve çizimleri ise daha çok medikal uygulama alanlarıdır.

Kalıcı Makyaj Uygulaması Öncesi ve Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Uygulamadan 2 hafta öncesine kadar solaryuma girilmemiş olması gerekmektedir. Uygulama öncesi makyaj yapılmaması önerilir. Uygulama sonrası 8 gün boyunca güneşten korunulmalı ve yüksek faktörlü güneş koruyucu kremler kullanılmalıdır. Solaryuma girilmemeli ve uygulama yapılan bölgeye 24 saat boyunca su değirilmemelidir. 2 hafta boyunca kese-peeling gibi cildi soyucu işlemler yapılmamalıdır. Uzmanın önerdiği nemlendirici kremler ile kalıcı makyaj uygulaması yapılan bölge nemlendirilmelidir. Mineral boyalar zamanla yok olabileceğinden uygulama tekrarlanabilir. Kalıcı makyajın kalıcılık süresi herkese göre farklılık göstermektedir. Cilt yapısı ve nemlendirme sıklığı burada önemli farktörlerdir.

Kalıcı Makyaj İle Kaş Kontürü

Kaş uygulamaları doğal, dolgun görünüm, yüzün estetik bütünlüğünün tamamlanması, saç ve kaş bütünlüğünün sağlanması gibi ihtiyaçların giderilmesi için yapılan uygulamalardır. Kaşlarını kalemle tamamlayan zaman problemi olan bayanların sıklıkla tercih ettiği bir yöntemdir. Alopesi gibi medikal ihtiyaçlar için de son dönemde sıklıkla uygulanan bir tekniktir. .Seyrek olan kaşlar daha yoğunlaştırılabilir. .Kaş bölgesinde kıl yoksa,varmış gibi kıl efektiyle kaş çizilebilir. .Kaş bölgesinde dikiş ya da yara izi varsa burada ki boşluk doldurulabilir. .Daha önce yapılmış ama rengi problemli kaşlar düzeltilebilir. .Asimetrik kaşlar simetrileştirilebilir. .Tedavi sebebiyle dökülen kaşlara tedavi süresince tamamlama yapılabilir.

Gözler İçin Kalıcı Makyaj-Eyeliner-Dipliner

.Gözlerde anlamlı bakışlar, .Kirpiklerin daha fazla belirgin olması, .Çeşitli nedenlerle dökülmüş yada azalmış kirpiklerin yerine kirpik efekti vermek, .Göz şekillerini istenen, tercih edilen şekle (badem göz efekti gibi) getirmek için kullanılır, .Göz asimetrisini, gözdeki düşüklüğü gidermek için uygulanabilir, .Eyeliner modelleri çizmek, .Küçük gözlerin daha büyük gösterilmesi, .Makyajı kolaylaştırmak gibi nedenlerle tercih edilir.

Dudaklar İçin Kalıcı Makyaj

.Düzgün kontürlü dudaklar için; .Dudaklardaki asimetriyi gidermek, .Pigment(renk) kayıplarını tamamlamak, .Dudak hatlarını belirginleştirmek, .İnce dudaklara dolgun görüntü vermek .Konuşurken ifadesiz olan dudak yapısının ifadelendirilmesi amacıyla sıklıkla tercih edilmektedir.

Kalıcı Makyaj Kimler İçin Sakıncalıdır?

Hamilelere, emzirenlere hemofili hastalarına, kan pıhtılaşması problemleri olanlara, HIV virüsü taşıyanlara, aktif enfeksiyona sahip kişilere uygulama yapılmamaktadır.
Etiketler : Kalıcı Makyaj | Microblading | Kıl Tekniği Kaş | Eyeliner | Dipliner | Kalıcı Makyaj Yaptıranlar | Kalıcı Makyaj Süresi | Kalıcı Makyaj Avantajları
Yazı

Hizmetlerimiz

Yüz Estetiği

Yüz Estetiği