Çınarlı Mahallesi Ozan Abay Caddesi No 8 Ege Perla AVM Konak – İzmir

izmir-kirpik-perma

Özel kirpik bigudilerin ve ilaçların kullanılarak kirpiklerin kıvrılmasını sağlayan işleme olarak bilinir.

Kirpik Perması Nedir ?

Kirpik perması bir çeşit kirpik kıvırma uygulamasıdır. Rulo şeklindeki kirpik bigudilerinin yardımı ile kirpikler kıvrılır, jöle kıvamında ki solüsyonların kirpiklere sürülüp bekletilmesi ile elde edilen kıvrık görüntü kirpik perma uygulamasıdır.

Kirpik perması solüsyonu içerdiği kimyasallar nedeniyle bazı insanlar da alerji riski taşımakta olup aynı zamanda bu kimyasalların göze zarar verme ihtimalide bulunmaktadır. Perma uygulamasında, işlemin yanlış yapılması yada  yanlış bekletme süresi nedeniyle  doğal kirpiklerin yanma ihtimali de ne yazık ki mümkündür.

Kirpik Perması Nasıl Yapılır ?

Göz kapağına bir yapıştırıcı sürülür. Yapıştırıcı sürüldükten sonra belirlenen bigudi buraya yerleştirilir.

Daha sonra yapıştırılan bigudi üstüne de yapıştırıcı sürülür ve bir süre beklenir.

Bir sonraki işlem kirpikler bigudinin üstüne yapıştırılmasıdır.

Kirpikler yapıştırıldıktan sonra kirpiklerin kıvrılmasını sağlayan solüsyon sürülür ve bekletilir.

Kirpik Permasında Kirpikler Zarar Görür Mü ?

Kirpik perması her ne kadar kirpiklerin daha kıvrımlı görünmesini sağlasa da bazı riskleri vardır. Özellikle de uzman kişiler tarafından yapılmadığı takdirde bigudilere kirpikleri sararken kopma riski ,kirpiklerin perma ilacından yanma riski, içerdiği kimyasallar nedeniyle göze kaçması durumunda birtakım riskler ve alerji riskleri olabilir.

Kirpik Perma Kimlere Uygulanmaz ?

Göz Ve Yüz Bölgesinde Herhangi Bir Enfeksiyon Geçirenlere, Gözleri Alerjik Yapıya Sahip Olan Kişilere, 2 Ay Içerisinde Göz Veya Göz Çevresi Operasyonu Geçiren Kişilere Uygulama Yapılması Tavsiye Edilmez. 18 Yaşından Küçüklere Velisi Olmaması Durumunda Uygulama Yapılmaz.

Kirpik Permasının Etkisi Ne Kadardır?

Kirpik perması kalıcılığı, ortalama 6-8 haftadır.

Etiketler : Kirpik Perma | Kirpik Perma Fiyatlandırma | Kirpik Perma Yaptıranlar | Kirpik Perma Uygulamasının Faydaları | Kirpik Boyama
Yazı

Hizmetlerimiz

Yüz Estetiği

Yüz Estetiği