Çınarlı Mahallesi Ozan Abay Caddesi No 8 Ege Perla AVM Konak – İzmir

izmir-yeni-nesil-cilt-bakimi-hydrafacial
Hydrafacial işlemi, hemen hemen tüm cilt tiplerine uygulanabilen ve cildin ihtiyacına göre uyarlanarak yapılan soyucu olmayan bir tedavi yöntemidir. Cilt yüzeyinde yer alan leke, kırışıklık, sivilce vb. cilt sorunlarının düzeltilebilmesine yardımcı olmaktadır. Hydrafacial uygulaması özel tasarlanmış bir cihaz yardımıyla yapılmaktadır. Birçok sağlık kuruluşu tarafından kullanımı yaygınlaşan çok amaçlı hydrafacial cihazı sayesinde ciltle ilgili birçok sorunun çözümüne yardımcı olunmaktadır. Günümüzde  etkili cilt yenileme sistemleri arasında yer alan Hydrafacial cildin ihtiyacı olan bakımı yapmaktadır. Parlak, temiz ve duru bir cilt için Hydrafacial uygulaması önerilmektedir. Hydrafacial uygulaması farklı seans süreleri ile yapılabilmektedir. İhtiyacınıza göre uygulama süreleri değişiklik gösterebilmektedir. Yapılan araştırmalara göre Hydrafacial uygulaması çeşitli cilt sorunlarına iyi gelmektedir.

Hydrafacial Uygulaması Nedir?

Hydrafacial, cildin temizlenmesi, parlaklık kazanması ve nemlenmesini sağlayan bir yüz bakım uygulamasıdır. Hydrafacial uygulaması tamamen profesyonel teknikler kullanılarak özel bir cihaz yardımıyla yapılmaktadır. Hydrafacial uygulaması sırasında buhar kullanılmamaktadır. Ancak uzman gerekli gördüğünde işlem öncesi buhar uygulaması yapabilmektedir. Cihazın sahip olduğu vakum özelliği sayesinde cilt yüzeyinde bulunan; siyah nokta, ölü deriler vb. unsurlar ortadan kaldırılmaktadır. Hydrafacial uygulamasında ilk olarak cildin vakum sistemiyle temizlenmesi ile başlamaktadır. Ardından çeşitli bakım ürünlerinin cilde sürülmesi ile diğer aşamalara geçilir. Bu işlemin ardından LED uygulaması başlanır. Günümüzde oldukça popüler bir cilt bakım yöntemi olan Hydrafacial, Türkiye’nin yanı sıra dünyanın birçok farklı ülkesinde yaygın olarak kullanılmaktadır. Hydrafacial yöntemi temelde bir cihaza bağlıdır. Cilt bakımı için özel olarak üretilen bu cihaz sayesinde birçok farklı cilt sorunun düzeltilebilmesi sağlanmaktadır. Uygulama sırasında herhangi bir acı veya ağrı hissi duyulmamaktadır. Kullanılan özel teknikler sayesinde, hücre yenilenmesi desteklenmektedir. Aynı zamanda yüze uygulanan bu tedavi ile yüz daha parlak ve ışıltılı bir görünüme sahip olur. Hydrafacial uygulama yöntemi ile; .Cilt yüzeyinin temizlenmesi .Nemlendirme ve serum uygulaması .LED uygulama vb. farklı yöntemler kullanılarak yapılmaktadır. Bu yöntemlerin süreleri ve içeriğinde farklılık görülebilir. Bu farklılıkların temel nedeni her cilt tipi için farklı bir uygulama yönteminin geliştirilmiş olmasıdır. Hydrafacial oldukça sağlıklı bir uygulama yöntemidir. Herhangi bir ciddi yan etkiye sahip olmayan bu uygulama, cildin kısa süre içinde yeniden toparlanmasına ve kendini yenilemesine yardımcı olmaktadır. Profesyonel teknikler kullanılarak yapılan tedaviden yaralanarak daha canlı bir cilde sahip olabilirsiniz.

Hydrafacial Uygulamasının Faydaları Nelerdir?

Hydrafacial faydaları arasında birçok farklı unsur sayılabilmektedir. Hemen hemen her yaş grubundan kişiye uygulanabilen bu tedavi yöntemi ile kısa sürede ciltteki sorunları düzeltebilmek mümkündür. Hydrafacial tedavisi seanslarla yapılmaktadır. Bu seanslardan verim alabilmek ve yüksek fayda sağlamak için mutlaka yeterli süreyle tedavinin uygulandığından emin olunuz. Hydrafacial tedavisinin sağladığı faydalar; .İnce çizgiler, kırışıklık vb. sorunları ortadan kaldırır .Parlaklık ve yumuşaklık sağlar .Gözeneklerin daralmasını sağlar .Akne, siyah nokta ve diğer lekeleri azaltır .Cildin nem dengesini korur ve yağlanmayı önler .Her cilt tipi için uygulanabilir .Ciddi yan etkilere neden olmaz Hydrafacial tedavisinin daha birçok farklı faydasından söz edilebilmektedir. İlk seanstan itibaren uygulama ile cilt yüzeyinde yaşanan ferahlığı ve tazeliği hissetmeniz mümkündür. Cildin tüm tabakalarında etkili bir işlem gerçekleştiren Hydrafacial tedavisi, her zaman yaptırılabilmektedir. Tedavi amacıyla kullanılacak olan bu yöntem yaklaşık olarak 4 – 6 seans uygulanabilir.

Hydrafacial Uygulamasının Aşamaları Nedir?

Hydrafacial cil bakımı farklı aşamalardan oluşmaktadır. Tedaviden yüzde yüz verim alabilmek için bu aşamaların muhakkak uzman kişiler ve doğru sürelerle yapılması gerekmektedir. Yapılan tedavilerin etkili olabilmesi için cildin önceden temizlenmesi ve işlem için uygun hale getirilmesi gerekmektedir. Hydrafacial tedavisinin uygulama aşamaları; Temizleme: cilt yüzeyinde vakum uygulaması ile derinlemesine etki Hydrapeeling: Sıvı dermabrazyonu ve vakum ile cilt yüzeyinde mikrodermabrazyon yapılır Nemlendirme: Antioksidan, hyalüronik ve diğer özel nemlendiriciler uygulanır Serum uygulaması: Cilt sorunlarına (sivilce, leke, siyah nokta vb.) ve cilt tipine göre özel serum uygulanır. LED terapi : Farklı renk ışınlarla cilt bakımı. Yapılan bu yöntemlere göre LED terapisi uygulamanın son aşamasıdır. LED terapisinde genellikle mavi ışık uygulaması aknelerin oluşmasına neden olan zararlı maddeleri ortadan kaldırmaktadır. Aynı zamanda bu uygulama ile porlar temizlenir. Kırışıklık ve çizgiler için uygulanan yöntem ise kırmızı LED uygulmasıdır. Cilt yapısına göre liflerin uyarılması bu renk ile sağlanmaktadır. Gözenekler küçülerek cildin sıkılaştırılması sağlanmaktadır.  Cilt lekelerine karşı etkili tedavi yöntemlerinden biri olarak Hydrafacial tedavisi de gösterilmektedir.

Hydrafacial Uygulaması Ne Kadar Sürede Yapılır?

Hydrafacial seansları cilt yapısına, uygulama amacına ve kişiden kişiye farklılık göstermektedir. Genellikle tedavi amaçlı kullanılan Hydrafacial, 1 haftalık aralarla toplamda 4 ila 6 seans arasında yapılabilmektedir. Bunun yanı sıra, cilt bakımı ve temizleme amacıyla yapılacak Hydrafacial uygulaması aylık olarak farklı seanslar halinde uygulanabilir. Hydrafacial  ile hem düzenli cilt bakımı ve temizleme işlemleri yapılabilir hem de cildin yaşlanması önlenebilir. Daha çok erken yaşlarda görülen yağlanma ve akne sorunları için birçok kişi tarafından bu yöntem tercih edilmektedir. Daha ileri ki yaşlarda ise esnekliğini kaybeden ve geniş gözeneklere sahip olan cildin, elastikiyet ve kollajen özelliklerinin güçlendirilmesi sağlanmaktadır.

Hydrafacial Uygulaması Hangi Cilt Tiplerine Uygundur?

Hydrafacial tedavisi cilt tipi fark etmeksizin uygulanmaktadır. Hassas, kuru ve hızlı yaşlanan cilt tipleri için tavsiye edilmektedir. Uygulamadan oldukça kısa süre sonra cildin yeniden toparlanmaya başladığı ve tazeliğini uzun süre koruduğu gözlemlenmektedir. LED teknolojileri kullanılarak yapılan tedavide amaç ciltteki kolejeni uyarmak, kızarıklığa yatkın cildin sakinleşmesini sağlamaktır. Her yaş grubundan insanın rahatlıkla yararlanabileceği bu uygulama sayesinde yeniden sağlıklı bir cilde sahip olabilirsiniz. Günümüzde birçok sağlık kuruluşu bu hizmetleri vermektedir. Güçlü referanslara sahip firmaları tercih ederek Hydrafacial uygulamasından yararlanabilirsiniz.

Hydrafacial Uygulaması Zararları Var Mıdır?

Hydrafacial yan etkileri neredeyse yok denecek kadar azdır. Genellikle hastalarda ciddi bir yan etki gözlemlenmemiştir. Lazerli cilt bakımı uygulamalarının aksine, hücreler ve cilt buharlaştırılmamaktadır. Bu nedenle zararı diğer uygulamalara oranla yok denecek kadar azdır. Tüm cilt tipleri için ideal özelliklere sahip Hydrafacial uygulaması ile ciltte iltihap, kızarıklık veya kabuklanma gibi durumların oluşması beklenmemektedir. Günümüzde uygulanan en güvenli cilt bakım yöntemlerinden biri olduğu için sıklıkla tercih edilmektedir.

Hydrafacial Uygulaması Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Hydrafacial  sonrası dikkat edilmesi gereken en önemli unsurlardan biri uygulama sonrasında makyaj yapılmamasıdır. Bununla birlikte önerilen şekilde tedavi sonrasında cilt bakımına da dikkat edilmelidir. Hydrafacial  sırasında kullanılan ürünlerin cilde iyice nüfus etmesi için işlem sonrası yapılan önerilere dikkat edilmelidir. Hydrafacial’in acısız ve etkili cilt bakım yöntemi sayesinde tedavi sonrası herhangi bir yan etkiye neden olmamaktadır. Ancak yine de klinik tarafından tavsiye edilen tedavi sonrası adımları izlemeniz gerekmektedir.

Hydrafacial Uygulaması Ne Kadar Sıklıkla Yapılmalıdır?

Hydrafacial ne sıklıkla yapılır gibi sorulara verilecek yanıt elbette değişkendir. Cilt tipine, tedavi amacına ve kişisel tercihlere göre değişen seanslar nedeniyle standart bir süre bulunmamaktadır. Ancak bakım ve cilt sağlığı için düzenli tedaviyi tercih etmek isteyen kişiler aylık olarak bu uygulamadan yararlanabilir. Genellikle 4 – 6 seans halinde yapılan uygulama yarım saat boyunca yapılmaktadır. İstenilen cilt yapısına ulaştıktan sonra müdahale bitirilir. Ayda bir defa tedavinin yaptırılması mümkün değilse yılda dört defaya denk gelecek şekilde 3 ayda bir defa Hydrafacial uygulaması yaptırılmalıdır. Cilt güzelliği ve bakımı özellikle dış faktörler nedeniyle oldukça zordur. Hassas cilt yapısına sahip kişiler için önerilen bu tedavi yöntemi ile kısa sürede ışıltılı bir cilt yapısına sahip olmak mümkündür.    
Etiketler : izmir cilt bakımı | izmir hydrafacial | izmir medikal cilt bakımı | izmir cilt bakımı kampanya | cilt bakımı tavsiye
Yazı

Hizmetlerimiz

Yüz Estetiği

Yüz Estetiği