Çınarlı Mahallesi Ozan Abay Caddesi No 8 Ege Perla AVM Konak – İzmir

izmir-kas-vitamini

Kaş Vitamini Nedir?

Yüz ifademizi belirleyen unsurlardan biri de kaşlardır. Bakışlarımızı daha etkili bir hale getirmek, doğru kaş şekli seçimi ile mümkündür. Kaş şekil bozukluğunda en çok dikkat çeken sıkıntı ise kıllarda ki seyrelmedir. Bunun önüne geçmek içinde kaş vitamini uygulamaları yapılmaktadır. Kaş vitamini uygulaması, kıl köklerini destekleyen ve güçlendiren çeşitli vitamin ve yağların derma pen yardımı ile kaşlara yedirilederek, küsmüş ve işlevselliğini bırakmış kaş köklerini canlandırmaktadır.

Kaş Vitamini

Kaş vitamini uygulaması da oldukça basittir. Herhangi bir acı yada ağrı hissedilmez ortalama 20-30 dakika süren basit bir işlemdir. Dermapen yardımı ve tek kullanımlık başlıklar ile zamanla küsen, seyrekleşen kıllara vitamin desteği verilir ve aynı zamanda güçsüz kıllar ustura yöntemi ile sertleştirilir. Kişiye göre değişen seans süreleri olan kaş vitamin uygulamalarında, ortalama üç ile beş seans önerilmektedir. Seanslar tamamlanıp tüm kıllar çıktıktan sonra ise şekillendirme yapılmaktadır.

Kaş vitamini işlem sırası aşağıdaki gibidir;

Öncelikle kaşta doldurulması gereken bölgeler yüz şekli, yapısı ve kişinin istekleri doğrultusunda belirlenir.

Sonrasında ise zayıf tüyler ustura yöntemiyle canlandırılır.

Kaş diplerine ve kıl köklerine vitamin karışımı ile hazırlanmış serumlar dermapen yardımıyla yüzeysel olarak uygulanır.

Kaş vitamini seansları 2’şer haftalık seanslar ile uygulanır. Bu sürenin sonunda da yapılan koruma seansları ile desteklenir.

Seanslar esnasında belirlenen şekilde kullanılmayacak olan kıllar temizlenmektedir,

Tüm seanslar bitip istenilen sonuca ulaşıldıktan sonra şekillendirme işlemi tekrarlanır.

Her seans toplamda yarım saat sürmektedir.

Kaş Vitamini İşlemi Ne Kadar Sürer?

Kaş vitamini işlemi uygulaması yukarıda belirttiğimiz aşamalar ile yapılmaktadır. 2’şer haftalık Aralıklarla üç ile beş seans şeklinde uygulanmaktadır. İşleme başlamadan önce mutlaka ama mutlaka nasıl bir kaş istediğinizi, bunun mümkün olup olamayacağını ve aklınıza takılan soruları sormanız gerekiyor. Kaş vitamini uygulaması seans başına ortalama yarım saat sürmektedir. 2 hafta sonrasında tekrar bir uygulama yapılmaktadır ve kişinin durumuna göre de seans sıklığı 6 veya 10 hafta sürmektedir.

Kaş Vitamini Kimlere Uygulanır?

Kaş vitamini uygulaması kaş kökü bulunan herkese uygulanmaktadır.

Bir yan etkisi bulunmadığından, çoğu kişi tarafından tercih ediliyor. Özellikle kaşında çeşitli sebeplerden dökülmeler olanlar ve seyrek kaşlı kişiler için ideal bir tekniktir.

Bunun yanı sıra makyaj ile sürekli uğraşmak istemeyen, gür kaş sevenler için etkili bir işlem olacaktır.

Hemen Ranvedu Alın: Hızlı Randevu

Etiketler : Kaş Dökülmesi | Kaş Vitamini | Kaş Dökülmesi İçin Kaş Vitamini | Dermapen Kaş Vitamini | Kaş Vitamini Yaptıranlar | Kaş Güçlendirme
Yazı

Hizmetlerimiz

Yüz Estetiği

Yüz Estetiği