Çınarlı Mahallesi Ozan Abay Caddesi No 8 Ege Perla AVM Konak – İzmir

İncelediğiniz lazer epilasyon sayfası size özel olarak hazırlanmış bilgilendirme amaçlıdır. Tüm merak edilenleri, içeriğimizi okuyarak öğrenebilirsiniz.

Genital (özel) bölgede tüylenme ergenlikle birlikte başlar. Genital bölge tümüyle hormonlara duyarlı bir bölgedir. Bu bölgedeki kıllarda hormona duyarlı olup kalın ve set kıllardır. Bu yüzden kıl yapısı genital bölgede lazer epilasyona uygundur. Son yıllarda lazer epilasyon genital bölgede en çok uygulanan yöntem haline gelmiştir. Genital bölge lazer uygulaması için özel hazırlık gerekmez. Kılları 2-3 gün önceden kısaltmak yeterlidir. Genital epilasyon işlemi son derece kısadır. Tüm genital lazer epilasyon uygulaması ortalama 10 dakika kadar kısa sürede tamamlanır. Ortalama 6-8seans uygulama yeterli olur. Seans aralıkları bir buçuk ayda bir gerçekleşir.

Genital (özel) Bölgeye Lazer Yapılması Sağlık Açısından Sakıncalı mıdır?

Genital bölgeye lazer epilasyon uygulamasında kanseri tetikleyici hiç bir etki bulunmamaktadır. Çünkü lazer epilasyon uygulamasında cilde iletilen ışınlar ve ısı dalgaları organlara zarar vermemekte. Mesafe yapısı olarak köküne kadar inen ısı dalgaları sonrasında sadece kıl köklerine etki etmektedir. Üreme, yumurtalık ve rahim v.b. zarar vermez.

Ağda ve benzeri diğer uygulamada bulunan epilasyon uygulamaları cildi tahriş etmesinin yanı sıra aynı zamanda bölgede batıkların oluşmasına sebep olmaktadır. Buda zaman içerisinde kıl dönmesi vb koşullarda olumsuz sonuçlara sebebiyet verecektir. Bunun için etkili bir sonuca ulaşmanızı sağlayan lazer epilasyon aynı zamanda genital bölgede oluşan renk değişimlerini de ortadan kaldırmaktadır.

Erkeklerde Özel Bölge Lazer Epilasyon

Erkeklerin genital bölgede lazer epilasyonu yaptırma sebeplerinin başında bölgenin temizliği ve hijyeni gelir. Bu amaçla tıraşlama işlemleri hem sürekli tekrar gerektiren geçici çözümlerdir hem de kıl batmasına neden olabilmektedir. Bu nedenle günümüzde erkekler etkili ve kalıcı sonuçları nedeniyle genital bölgede lazer epilasyonu tercih etmektedir. Erkeklerde kuyruk sokumu bölgesinde oluşan kıl dönmelerini önlemek için de lazer epilasyon en iyi çözümdür. Ayrıca yaş ve aşırı kilo nedeniyle genital bölgenin temizliğini yapmakta zorlanan kişiler için lazer epilasyon ideal bir yöntemdir.

Etiketler : Özel Bölge Lazer Epilasyon | Genital Lazer Epilasyon | Özel Bölge Lazer Epilasyon Fiyatlandırma | İzmir Özel Bölge Genital Lazer
Yazı

Hizmetlerimiz

Yüz Estetiği

Yüz Estetiği