Çınarlı Mahallesi Ozan Abay Caddesi No 8 Ege Perla AVM Konak – İzmir

izmir-lenf-drenaj

Lenf direnaj, vücutta biriken ödemin atılmasını kolaylaştıran, hücre ve dokulara besin taşıyan, vücudun yenilenmesini sağlayan bir sistemdir. Lenf sıvısını arttırarak vücudun direncini arttırır, ayrıca vücut ağrılarını da sonlandırma özelliğine sahiptir. Uygulama, lenfatik sistemde biriken toksinlerin atılımını sağlayarak yenilenme yaratır.

Lenf Drenaj Hangi Durumlarda Uygulanır?

Vücutta oluşan ödem atılımında, selülit gidermede ve vücutta biriken toksinlerin atılması kullanıldığı gibi, hamilelik sonrası oluşan varis poblemleri ve zayıflama programlarında destekleyici olarak kombinlendiğinde de oldukça başarılıdır. Ayrıca kabızlık ve hazımsızlık problemlerinin giderilmesinde, kronik yorgunluk veya uykusuzluk problemlerinde, anksiyete ve menopoz şikayetlerini gidermek için de tercih edilebilir.

Kan dolaşımı bozukluğunda, vücut ağrısı şikayetlerinde, kol-bacak,karın bölgesinde şişkinlik yaşanması durumunda da bu uygulamadan yararlanılabilir.

Lenf Drenaj Nasıl Uygulanır?

Lenf drenaj uygulaması, G5 masajı gibi masaj prensibine dayanan bir uygulamadır ve kendi adını taşıyan cihaz yardımıyla uygulanır. Hastaya ince çorap giydirilerek ayaklar, bacaklar ve karın sarılır. Masaj cihazı parmak uçlarından yukarıya doğru, düzenli aralıklarla hafif ve ritmik şekilde basınç uygular. Bu sayede Lenf drenaj masaj cihazı; uygulama bölgesindeki hücreleri besleyen beyaz sıvı dolaşımı hızlandırılarak lenfatik sistemin direnç kazanması sağlanır.

Lenf Drenaj Uygulamasının Etkileri Nelerdir?

.Lenfatik sisteme direnç sağlar.

.Beyaz sıvı dolaşımını hızlandırır.

.Dokular arasında birikmiş olan yağları parçalayarak selülit görünümünü giderir.

.Vücudun rahatlamasını sağlar, stresi azaltır.

.Hücrelerdeki oksijen miktarını arttırarak cildin de parlak görünmesini sağlar.

.Toksin atılımına yardımcı olduğu için detoks özelliği taşır.

.Lenf direnaj seans düzeni

.Farklı tedavilerle kombinlenebilen lenf direnajın seans süreleri 20-25 dakika arasındadır. Başarılı sonuç için 2-3 gün aralıklarla uygulanacak olan 10-15 seans önerilmektedir.

Lenf Drenaj Kimlere Uygulanmaz?

Herhangi bir yan etkisi bulunmayan bu yöntem; hamilelere, iki aydan kısa süre önce sezeryan geçirmiş kişilere, 45 günden kısa süre önce doğum yapan kişilere, yüksek tansiyon hastalarına, hormonal bozukluk yaşayan hastalara, şeker hastalarına, hemeroid hastalarına, kemoterapi tedavisi göre kişilere, yakın zamanda ameliyat geçirmiş kişilere, kılcal damar kalınlığı bulunanlara ve kemik erimesi bulunan kişilere uygulanamaz.

Etiketler : Lenf Drenaj Nedir? | Lenf Drenaj Uygulamasının Faydaları | Lenf Drenaj Vücut Sıkılaştırma | Lenf Drenaj Şekillendirme
Yazı

Hizmetlerimiz

Yüz Estetiği

Yüz Estetiği