Çınarlı Mahallesi Ozan Abay Caddesi No 8 Ege Perla AVM Konak – İzmir

Yüz Bölgesi Lazer Epilsyon

 İncelediğiniz lazer epilasyon sayfası size özel olarak hazırlanmış bilgilendirme amaçlıdır. Tüm merak edilenleri, içeriğimizi okuyarak öğrenebilirsiniz.

Yüz bölgesine lazer epilasyon yaptırmak isteyenlerin sayısı  oldukça fazladır. Çünkü bazı hormonal sorunlar yüzdeki tüy köklerinin sertleşmesine kıla dönüşmesine neden olabilmektedir. Yüzdeki kılların hormonlara duyarlılığı oldukça fazladır. Yüz bölgesindeki kıllar diğer vücut bölgesindeki kıllara nazaran daha hızlı uzarlar. Estetik açıdan yüzdeki tüylerle mücadele için en sık başvurulan yöntem yüz lazer epilasyondur.

Hormonsal Nedenlerle Tüylenme

Kadınlarda hormonsal tüylenme bazı hastalıklarda görülür. Polikistik over sendromu ya da hastalığı denen durum en sık gözlenen nedenidir. Bu hastalıkta yumurtalıklarda küçük kistler vardır. Bu kistler bolca erkeklik hormonu üretirler. Bu hormonun adı testesterondur.

Testesteron en çok yüzde tüy artışına neden olur. İnce tüyler kalınlaşır ve kıl halini alır. Polikistik over hastalığının tedavisi vardır. Genel şeker metabolizmasını da etkilediğinden mutlaka tedavi edilmesi gereken bir hastalıktır. Ultrasonografi ve kan tahlilleriyle durum aydınlatılabilir. Bu hastalığın tedavisi ile birlikte yüz lazer epilasyon işlemine başlanırsa başarı artar. Bu nedenle yüzünde tüylenme olan kadınlar doktora danışmalıdır.

Doktor bu açıdan değerlendirip gerekirse tedavi başlanmalıdır. Daha sonra yüz lazer epilasyonu yapılır.

Yüz Bölgesi Lazer Epilasyon Kaç Seans Sürer?

Lazer epilasyon yüz bölgesinde ortalama 8-10 seans önerilir. Kıl rengi, kıl kalınlığı ve cilt rengi gibi faktörlere bağlı olarak ek seans daha gerekebilir.

Yüz Bölgesi İçin En Etkin Lazer Hangisidir?

Yüz bölgesindeki  lazer epilasyon uygulamalarında kılın yapısı ve tene uygun kombin lazer cihazları ile çalışılması önerilir. Alexandrite lazerlerin yüz bölgesindeki ayva tüylerinde tetikleme yaptığı bilinen bir gerçektir. Diode ütüleme lazer gibi cihaz ise ayva tüylerinde tetikleme yapmaz ve kesin kalıcı çözüm sağlar.

Erkeklerde Yüz Bölgesi Lazer Epilasyon

Erkeklerde ise doğal olarak yüzde tüylenme olur. Ergenlik ile birlikte sakal be bıyık gelişir. Bu doğal bir süreçtir. Testesteron hormonu ile kıllar gelişir. Fakat bazı erkeklerde boyun ve sakal üstü ya da yanak bölgesinde aşırı tüylenme oluşabilir. Bu durumda erkekler boyun ve sakal üstü için epilasyon istemektedirler.

Etiketler : Yüz Bölgesi Lazer Epilasyon | İzmir Yüz Bölgesi Lazer | Yüz Bölgesi Lazer Fiyatları | Yüz Lazer Yaptıranlar | Yüz Bölgesi Buz Lazer
Yazı

Hizmetlerimiz

Yüz Estetiği

Yüz Estetiği