Çınarlı Mahallesi Ozan Abay Caddesi No 8 Ege Perla AVM Konak – İzmir

izmir-sac-simulasyon

İncelediğiniz saç simülasyon sayfası size özel olarak hazırlanmış bilgilendirme amaçlıdır. Tüm merak edilenleri, içeriğimizi okuyarak öğrenebilirsiniz.

Saç Simülasyonu (Tricopigmentasyon) Traşlanmış Saç Efekti

Saç simülasyonu, traşlanmış efekt işlemi çoğu danışana uygulanabilen işlemlerden biridir. Bu teknik ne zaman önerilmelidir, ne zaman özellikle bu uygulama tekniği seçilmelidir gibi sorular danışanlarımız tarafından sıkça sorulduğundan bu bölümde bu konuyla ilgili detaylı bilgiler vermeye çalışacağız.

Saç Simülasyonu uygulamasındaki temel amaç doğal bir saç görünümü sağlamaktır ve bu nedenle de ne zaman Yoğunluk Efekt ve ne zaman Traşlanmış Efekt uygulanması gerektiğinin çok iyi bilinmesi çok önemlidir. Traşlanmış efekt çalışması yapılmasının gereksinimi açıklayıcı şekilde anlatılmalıdır. Yoğun saç efekti vermek için yeterli saç yoğunluğu olmayan kimselerde saçlar 0.5 mm den daha uzun olarak kullanılmamalıdır. Saçlar, 0.1mm ile 1.5mm uzunluğunda olduğunda optik bir etki oluşur ve bu etki saç simülasyonu ile saçlar 0.1mm ile 1.5mm uzunluğu aralığında tutulduğunda verilebilir. Eğer, bu ölçüm aralığından daha uzun  şaçlar ile kullanılırsa istenilen tonlama ve görünüm elde edilemez.

Saç Simülasyonu (Tricopigmentasyon) İle Yoğunluk Efekti

Eğer, Norwood skalasına göre , seviye 1. ve seviye 3. olarak değerlendirebileceğimiz kellik durumunuz var ise kafanın en üst kısmında (crown) yeterli uzunlukta  saçlar olduğu sürece, traşlanmış efekti yaratmaya ihtiyaç kalmadan yoğunluk efekti verilebilir.Doğru bir yoğunluk efekti uygulaması için, uygulama yapılacak alanın gerektirdiği tüm koşullara uygun olmalıdır.Saç simülasyonu (Tricopigmentasyon) aynı zamanda incelmiş ve seyrelmiş saçlar için de mükemmel bir çözümdür.Aksi taktirde ise yoğunluk efekti önerilmemeli yerine traşlanmış efekt uygulaması tercih edilmelidir.

Yoğunluk uygulaması daha fazla seans gerektirebilir.

Uygulama süresi: İlk seans 2 gün arka arkaya olmalı, İkinci seans ise ilk seanstan 30 gün sonra gerçekleştirilebilir. ( Yine iki gün arka arkaya uygulama yapılacaktır.) Öncesi ve sonrası bakım aşamaları tıraşlanmış efekt uygulamasında yapılması gerekenler ile aynıdır.

Saç simülasyonu yoğunluk efekti çalışması ile saç ekimi veya saç dökülmelerini önleyici saç mezoterapisi/saç PRP’si  kombine olarak uygulandığında sonucu daha mükemmelleştirir. İnce, seyrek saçlı bir çok kimse topikal ( yoğunluk görünümü veren kozmetik ürün) kullanmayı ve çözüm bulmayı düşünürler. Bu kimseler için uyguladığımız saç simülasyonu uygulaması mükemmel, kolay ve rahat bir seçenektir.

Etiketler : Saç Simülasyon | Tricopigmentasyon | Saç Dövmesi | Saç Simülasyon Öncesi Sonrası
Yazı

Hizmetlerimiz

Yüz Estetiği

Yüz Estetiği