Çınarlı Mahallesi Ozan Abay Caddesi No 8 Ege Perla AVM Konak – İzmir

izmir-sac-mezoterapi
İncelediğiniz saç mezoterapi sayfası size özel olarak hazırlanmış bilgilendirme amaçlıdır. Tüm merak edilenleri, içeriğimizi okuyarak öğrenebilirsiniz.

Saç Mezoterapi Nedir?

Saç dökülmelerine ve güçsüz saçlara uygulanan yöntemlerden biri olan saç mezoterapi işlemi ile saçınızın ihtiyacı olan vitamin, mineral, keratolitik bazı ajanlar, aminoasitler ve yüzey genişleticileri saçlı deriye yedirtilerek daha sağlıklı ve güçlü saçlara sahip olmanıza yardımcı olan dermokozmetik bir uygulamadır. Saç dökülmesi sorunu yaşayanlarda saç mezoterapisi hızlı ve etkili sonuç vermesi nedeniyle sıkça tercih edilmektedir Saça uygulanacak mezoterapi ile kadın ve erkeklerde görülen, erkek tipi kelleşmenin, strese bağlı gelişen akut, ilaçlara bağlı, mevsimsel geçişlerde, sistemik hastalıklara bağlı, hormonal değişikliklere bağlı, vitamin eksikliklerine bağlı  durumlarda  yapılabileceği gibi, tellerinin ince, cansız ve mat olması ve kırılması gibi durumlarda da canlılığının arttırılması, kalınlaşması ve parlaklık kazanması için de yapılabilir. Saça mezoterapi yapılması ayrıca ekim yapılan hastalarda da operasyon öncesi ve sonrası önerilebilirken, destek olarak verilebilir.

Hangi Durumlarda Saç Mezoterapisi Yapılır?

.Erkek tipi saçların dökülmelerinde, .Stres nedenli saçların dökülmelerinde, .İlaç kullanımı ve kemoterapi sonrası, .Mevsimsel saç dökülmesinden sonra, .Metabolik nedenli sorunlarda, .Gebelik sonrası ani saçların dökülmesinde, .Hormonal değişiklik ve hastalıklara bağlı sorunlarda, .Tiroid hastalığına bağlı saç dökülmesi, .Şeker hastalığına bağlı saçlarda oluşan sorunlarda, .Vitamin eksikliklerine bağlı durumlarda, .Saç ekimi öncesi ve sonrası gibi durumlarda saç mezoterapisi yapılabilir.

Saç Mezoterapisi Ne Kadar Etkilidir?

Bu yöntem şampuan ya da krem gibi yöntemlerden, özellikle deri altına verilmesi ve hedeflenen noktaların uyarılması sebebiyle çok daha etkilidir. Mezoterapi ile saç dökülmesi uygulaması, hem uygulanan vitaminlerin saç yapısını güçlendirmesi ve saçların sağlıklı hale gelmesini sağlayan içerikler olmasından hem de bölgenin ince uçlu iğnelerle uyarılmasından kaynaklı bir etki gösterir. İşlem bölgesinde meydana gelen hafif irritasyon, o noktalarda kan sirkülasyonuna ve de böylece saç köklerinin ilaçlarla beslenmesine sebep olur. Bu uyarılma ayrıca düzenli seanslar sonrasında saç derisindeki kılcal damarlanmayı ve dolayısıyla beslenmeyi de arttıracaktır.

Saç Mezoterapi Seans Sıklığı Nedir?

Ne kadar seans ve ne kadar süreyle yapılabileceği durumdan duruma ve kişiye göre değişebilmektedir. Yoğun saç dökülmesi olan hastalara öncelikle dökülmeyi durdurmak adına haftada 1 kez 4 seans sıklığında mezoterapiye başlanabilir. 6-8 seans kadar sürebilen bu süreçte, esas amaç dökülmenin bir an önce durdurulmasıdır. Bu yaklaşımda seans aralıklarının 3-10 gün aralığında olması önemlidir. Dökülme başarıyla durdurulduktan sonra da bunun korunabilmesi adına mevsim geçiş mezoterapisi olarak da adlandırılan yaklaşım tercih edilebilir. Yaklaşık 3 ay aralıklarda bir senede 4 kez yapılabilmektedir.  
Etiketler : Erkek Saç Mezoterapisi | Saç Mezoterapi Fiyatlandırma | Saç Mezoterapi Yaptıranlar | Saç Vitamini | Saç Bakım Ürünleri
Yazı

Hizmetlerimiz

Yüz Estetiği

Yüz Estetiği