Çınarlı Mahallesi Ozan Abay Caddesi No 8 Ege Perla AVM Konak – İzmir

izmir-g5-selulit-tedavisi

G5 Selülit Masajı Nedir?

G5 masajı, ritmik bir masaj aleti olan özel bir cihaz yardımıyla uygulanır. Hızlı titreşimler aracılığı ile sıkılaşma sağlayan cihaz, selülit probleminde oldukça etkilidir. Özellikle selülit tedavisi ve bölgesel zayıflamada kullanılan G5 uygulaması, kaslarda biriken laktik asit ve ödemin atılmasını da sağlar.

G5 Selülit Masajı Hangi Bölgelere Uygulanır?

G5 masajı, vücut özelliklerine göre değişmekle birlikte 20-25 dakika süren, ortalama 10-15 seanstan oluşur. Vücudun her bölgesine uygulanabilen G5 masajı, tüm vücuda uygulanabilen bir işlemdir. Ancak en etkili sonuç alınan üst bacak, kalça, popo ve kol bölgeleri daha çok tercih edilmektedir.

G5 Selülit Masajı Nasıl Uygulanır?

G5 masajı özel tasarlanan, her cilt tipine uygun başlıklar içeren başlıkları aracılığıyla ritmik titreşimler ve itme kuvveti uygulayan masaj cihazı ile uygulamaktadır. Uygulama bölgesi üzerinde titreşim ve itme kuvveti uygulayan G5 cihazı, selülit tedavilerinde uzun yıllardır kullanılan yöntemlerden biridir. G5 masajında, uygulama bölgesine bitkisel içerikli aroma terapi yağların uygulanması, işlemin etkisini gözle görülür şekilde arttırır. G5 masajı, soğuk lipoliz ve lenf direnaj gibi bölgesel zayıflama yöntemleriyle kombinlenerek uygulandığında, bölgesel zayıflamayı destekleyici özelliğe sahiptir.

G5 Selülit Masajının Etkileri Nelerdir?

– Kan dolaşımını hızlandırır,

– Ağrılar giderilir,

– Masaj etkisi ile stres ve gerginlikten uzaklaşma sağlanır,

– Fazla yağlarda yakılma sağlanır,

– Ciltte sıkılaşma elde edilir,

– Bölgesel zayıflama sağlanır,

– Ciltte esneklik sağlanır,

– Toksinlerden arınma sağlanır,

– Selülitlerin oluşumu engellenir ve var olan selülitlerde azalma görülür,

– Kemik yoğunluğunda artma sağlanır.

G5 Selülit Masajı Hangi Durumlarda Önerilir?

Selülit uygulaması, bölgesel zayıflama, cilt sıkılaştırma ve toparlama, bölgesel dolaşım hızlandırma, yağ yakımı alanları G5 masajının tercih edildiği durumlar arasında yer almaktadır.

G5 masajında en dikkat edilmesi gereken noktalardan biri uygulamayı yapan kişinin tecrübeli, eğitimli ve bilgili olmasıdır. Aksi takdirde yanlış kaslar çalıştırılarak uygulamadan sonuç alınamayacağı gibi çeşitli sağlık problemleri de tetiklenebilir.

 

 

 

 

 

 

 

Etiketler : G5 Selülit Masajı Nedir | G5 Selülit Masajı Yaptıranlar | G5 Selülit Masajının Faydaları | G5 Selülit Vücut Bakım Uygulaması | G5 Selülit Masajı Fiyatları
Yazı

Hizmetlerimiz

Yüz Estetiği

Yüz Estetiği