Çınarlı Mahallesi Ozan Abay Caddesi No 8 Ege Perla AVM Konak – İzmir

izmir-erkek-tipi-sac-dokulme

İncelediğiniz erkek tipi saç dökülme sayfası size özel olarak hazırlanmış bilgilendirme amaçlıdır. Tüm merak edilenleri, içeriğimizi okuyarak öğrenebilirsiniz.

Erkek tipi  alopesi olarak adlandırılır.  Genetik  bilimi,   erkek tipi saç dökülmesinin her iki  ebeveynden DNA’da bulunan özgül genler aracılığı ile geçiş gösterdiğini bildirmektedir. Bu tip dökülme alın saç çizgisinden başlar, tepe bölgesinde veya en tepe bölgesindeki saçlarda incelme ortaya çıkar ve en sonunda arka ve yan kafa bölgelerinde halkaya benzeyen bir bölgede saçlar kalır. Şiddeti yaş ile artış gösteren saç dökülmesinin başlangıcı, hızı ve son noktası genetik varyasyonlar gösterir.

Erkek tipi saç dökülmesinde bünyesel  faktörler ; genetik olarak duyarlı kişilerde kıl köklerindeki reseptörlere bağlanarak saçı döker. Çünkü hücre içine giren madde  çekirdeği ile etkileşime girer. Protein üretimi değişir. Kıl folikülleri küçülür. Minyatüre olan kıl folikülleri daha kısa, daha ince ve daha az pigmente hale gelir. Hatta kıl fibril üretimi tamamen durabilir. Arka ve yan saçlarda bu reseptörler olmadığı için buradaki saçlar korunacaklar ve dökülmeyecektir. Saç ekimlerinde de buradaki saçlar kullanılmaktadır. Çünkü nereye konulurlarsa konulsunlar, bünyesel faktörlere uygun reseptörleri olmadığı için dökülmeyeceklerdir.

Erkek tipi dökülme en hızlı şekilde 35 yaşına dek devam etmektedir. Bu sebeple saç ekim zamanı olarak bu yaştan sonrası düşünülmelidir. Peki bu yaşa kadarki gencin kendini iyi hissetmesi için gereken saç bakımı ne olmalıdır?

İşte burada saç mezoterapisi devreye girmektedir. Saç mezoterapisi haftada bir altı hafta süreyle yapılmalı, her yıl bir kür olarak saç ekimi zamanı gelene dek tekrarlanmalıdır. Mezoterapatik ajan olarak kök hücre içeren solüsyonları kullandığımızda en iyi neticeyi almaktayız. Mezoterapiyle beraber,bazı ilaçların kullanımına başlanmalı ve ara verilmemelidir. Bu ilaçlar erkeklerin bünyesel faktörlerini taklit ederek kıl köklerindeki reseptörlere bağlanmakta ve gerçek bünyesel faktörler  kendi reseptörlerine   bağlanamadığı için dökülme durmaktadır.

Saç mezoterapisi, saç ekimi yapılan kişilerde, vitamin kombinasyonları ile uygulanmakta olup, bu şekildeki karışımlar, yeni çıkacak saçların daha canlı ve daha kaliteli olmasını sağlamakta ve saç ekiminin başarı yüzdesini belirgin oranda arttırmaktadır.

Etiketler : Erkek Tipi Saç Dökülme | Saç Dökülmesi | Saç Bakım Kremleri | Saç Ekimi | Saç Mezoterapi | Saç Prp | Saç Vitamini | Saç Güçlendirme | Protez Saç
Yazı

Hizmetlerimiz

Yüz Estetiği

Yüz Estetiği