Çınarlı Mahallesi Ozan Abay Caddesi No 8 Ege Perla AVM Konak – İzmir

izmir-plasmapen

İncelediğiniz Plazmapen sayfası size özel olarak hazırlanmış bilgilendirme amaçlıdır. Tüm merak edilenleri, içeriğimizi okuyarak öğrenebilirsiniz.

Plazmapen; Plazma enerjisi maddenin 4. hali olup iyonize atmosferik gaz da denebilir. Plazmapen ortamda gaz halinde bulunan azot ve su buharını yüksek enerji ile plazma haline dönüştürerek etki eder. Bunun sonucunda oluşan iyon bulutu cilt yüzeyini etkiler ve çok hızlı olarak yenilenme sağlar. Cilde hiç temas etmeden, ısıyı diğer dokulara iletmeden, tedavi edilen dokuların süblimasyonu (katıdan direk gaz haline geçiş.)sağlanır. İşlem sonrası 1-2 gün ödem olabilir,oluşan kabuklar 7-10 günde dökülür ve alttan pembe epitel ortaya çıkar.Mutlaka güneş ışığı ve yapay uv ışıktan korunmak gerekir.Tam iyileşme sağlanana kadar güneş koruyucu kullanılmalıdır.Ayda bir olmak üzere 1-3 seans uygulama yapılabilir.

Plazmapen kullanım durumları;

.Ameliyatsız göz kapağı estetiği,

.Göz çevresi kırışıklıklarının giderilmesi,

.Dudak üst çizgilerin giderilmesi,

.Yüz ve boyun liftingi,

.Kollar ve karın bölgesinde sıkılaştırma,

.Leke giderilmesi (güneş ve yaşlılık lekeleri),

.Çatlak giderilmesi,

.Akne giderilmesi,

.Akne sonrası skar giderilmesi,

.Yara izi ve ameliyat kesi izi giderilmesi,

Plazmapen Uygulaması Nasıl Yapılır?

İşleme başlamadan önce uygulama yapılacak bölgeyi lokal anestezi içeren kremlerle uyuşturuyoruz. Seanslar hastanın cildinin problemine göre 10 ile 30 dakika sürüyor. Uygulamada cildin sorunlu dış yüzeyini nokta nokta buharlaştırılır, bu sistemle yeni doku süreci başlamış oluyor ve uygulama sonrası fazla olan sarkmış cilt dokusu toparlanmaya başlar

Plazmapen Uygulamasından Etkili Sonuç Almak İçin Kaç Seans Gerekir?

Cildin problemine göre yapılan seanslarla bir veya üç seans gerekir. Kırışıklıkları ve göz kapakları ameliyat olma seviyesine gelmemiş hastalarda 1-2 seans yeterli olabilir.

Plazmapen Kalıcılığı Ne Kadar Sürer?

Ameliyatsız Göz Kapağı estetiği 3-4 yıl kalıcılık sağlayabiliyor. Kırışıklıklar için ise yaşa ve duruma bağlı olarak 1-2 sene ortalama süre verilebiliyor.

Plazmapen Kimler İçin Sakıncalıdır?

Bağışıklık sistemi hastalığı olanlara, cilt rahatsızlığı bulunanlara, uygulama alanında yara veya enfeksiyonu olanlara, hamilelere uygulaması uygun değildir.

Hemen Ranvedu Alın: Hızlı Randevu

Etiketler : plasmapen | izmir plasmapen | ameliyatsız göz kapağı estetiği | plasmapen çatlak giderme | plasmapen cilt yenileme
Yazı

Hizmetlerimiz

Yüz Estetiği

Yüz Estetiği