Çınarlı Mahallesi Ozan Abay Caddesi No 8 Ege Perla AVM Konak – İzmir

izmir-miha-bodytec

Klasik antrenmanlar sırasında beynimiz, kaslarımıza kasılıp harekete geçmeleri amacıyla elektrik sinyalleri gönderir. Bu sinyaller sayesinde kaslarımız düzenli olarak kasılıp gevşeyerek güçlenirler. Miha Bodytec teknolojisi sayesinde ise beynimizin gönderdiği bu sinyallere ek olarak kaslara, dışardan aynı uyarılar daha yoğun bir şekilde gönderilir. Erişilmesi en zor olan kas gruplarını bile sadece tek antrenmanda en etkin şekilde çalıştırma imkanı sağlar.

Miha Bodytec Nasıl Yapılır?

Miha Bodytec sistemi modüler tasarlanmıştır. Üzerinize giyeceğiniz fonksiyon yeleğinde üst gövde kaslarını çalıştırmak için tasarlanmış elektrotlar vardır. Aynı şekilde kalça kemeri, kalça kasları için, kol ve bacak pedleri ise ilgili kol ve bacak kaslarını çalıştırmak için tasarlanmıştır.

1 derslik antrenman 3 bölümden oluşur ve toplamda 25 dk dır.

1.Bölüm – Direnç Bölümü : Kullanamadığımız ya da yeterince çalıştıramadığımız kas gruplarını güçlendirmek amaçlıdır. Yaklaşık 10 dk sürer.

2.Bölüm – Cardio Bölümü : Metabolizmayı hızlandırmak, yağ ve kalori yakımını sağlamak amaçlıdır. Yaklaşık 10 dk sürer.

3.Bölüm – Dinlenme Bölümü : 1. ve 2. bölümlerdeki egzersizlerden dolayı kaslar üzerinde oluşan laktik asidin dağılması amaçlıdır. Standart antrenmanlarda kişinin 24 saat sonra başlaması muhtemel kas ağrılarını önlemek için masaj yapılıyormuş gibi hissettiği bu bölüm de yaklaşık 5 dk dır.

Miha Bodytec Başka Hangi Alanlarda Kullanılır?

Fizik Tedavi ünitelerinden sonuç alamamış bel boyun sırt ağrıları çeken, bu kas gruplarını çalıştırması gereken fakat ağrılar sebebiyle antrenman yapamayanlar için kullanılabilecek tek teknolojidir. Yapılan bir araştırmada katılımcıların %88 inde bel ve sırt ağrılarının keskin bir şekilde azaldığı tespit edilmiştir.*

Kas grupları arasındaki dengesizlikleri en kısa zamanda eşitleyecek bir teknolojidir. (Örneğin iki bacak arasındaki kas yoğunluğu eşitsizliği, bir bacağın diğerinden daha güçsüz olması sonucu güçsüz olan tarafın kullanılmaması ve diğer bacağa fazlaca yük binmesinden kaynaklanan ağrılar vb.)

Günlük yaşamın içinde olan durumlarda (ağır bir şey taşırken, eğilip kalkarken, araba kullanırken, spor yaparken veya uzun sure bir yerde otururken) oluşan tipik bel ağrısı sıklığı sadece 6 antrenman sonrasında kaybolur.

Postür (duruş) bozuklukları, kifoz, lordoz, skolyoz gibi uzun uğraşlar isteyen omurga rahatsızlıklarında bile sadece 12 antrenmanda ciddi sonuçlar alınır.

Kronik sırt ağrıları olan hastalarda (stresli yaşam koşulları, masa başı işte çalışanlar gibi) antrenmanın 3.bölümü olan Dinlenme Bölümünün 20 dk boyunca uygulanmasıyla sadece 1 derste bile tüm ağrılardan kurtulmak mümkündür.

Diğer fitness yöntemlerine göre %40 oranla daha üstündür.

Sadece 4 haftalık antrenman sonrasında maksimum performans seviyeniz %30 artar.

65 yaşın üzerindeki üyelerde haftada bir yapılan hafif antrenmanlar sonrasında bile karın bölgesindeki yağlanmanın %7 oranında azaldığı ve karın çevrelerinin ortalama 6 cm inceldiği tespit edilmiştir.

Miha Bodytec Teknik Bilgileri Nelerdir?

.Saniyede 85 kasılma,

.4 saniyede 340 kasılma,

Normal bir antrenman sırasında en iyi sporcular dahi 90 dakikalık bir egzersizde maksimum 1200 ortalama ile kas kasılması sağlarken, Miha BodyTec antrenmanında normal bir kişi sadece 25 dakikada 55.000 kas kasılması elde eder.

Miha Bodytec Kimler Yararlanamaz?

.Kalp pili olanlar

.Hamileler

.Kanser hastaları

.Epilepsi hastaları

 

Etiketler : Miha Bodytec Nedir | Vücut Sıkılaşma | Selülit Giderme | Çatlak Giderme | Pasif Jimnastik Uygulaması | Vücut Şekillendirme
Yazı

Hizmetlerimiz

Yüz Estetiği

Yüz Estetiği