Çınarlı Mahallesi Ozan Abay Caddesi No 8 Ege Perla AVM Konak – İzmir

izmir-igneli-epilasyon

İğneli Epilasyon Nedir?

İğneli epilasyon; Kıl köküne ince steril bir iğne ile girilerek çok düşük akımlı bir elektrik uyarı yapılır. Bu işlemden sonra başarılı bir uygulamada kıl çekildiği anda kolayca gelir. Uygulama alanında kızarıklık, kabartı, bazen 1-2 gün süren küçük kabuklanma gözlenir. İğneli epilasyon uzmanlık ve ustalık gerektiren bir uygulamadır. Bu yöntemde, kıl köküne girilerek zayıf bir elektriksel akım uygulanır. Böylece kıl kökleri tahrip edilerek kalıcı bir çözüm sağlanır. Uygulanacak seans sayısı tüylerin çıkış süresi, yapısı, rengi ve yoğunluğuna göre belirlenir.

Kullanılan iğneler steril ve kişiye özel olmalıdır. İğne paralel tutularak kıl folikülüne sokulur ve akım verilir. İğneyi çıkartmadan önce akım kesilir kıl folikülü tahrip olmuşsa kıl kolayca çıkar.

İğneli Epilasyon Uygulaması Kimlere Yapılmaz?

İşlem yapılacak bölgede aktif yara veya enfeksiyon olanlara uygulanmaz. Gebelere uzman doktorun onay gerekmektedir. Herpesli (uçuk hastalığı) bölgelerde, prekanseroz cilt lezyonu olan kişilerde uygulama yapılmaz.

İğneli Epilasyon Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Epilasyonu takip eden 24 saat içinde deriyi tahriş edebilecek parfüm, deodorant gibi kozmetik ürünlerinin sürülmemesi tavsiye edilir. Epilasyondan sonra ortalama 2-3 saat su değdirilmemeli ve cilt sıcak su ve kese ile tahriş edilmemelidir. Ilık su ve yumuşak bir sabunla uygulama alanı yıkanabilir. Enfeksiyon gelişmemesi için tedavi alanına antibiyotik içeren krem veya pomadların sürülmesi önerilir.

 

Etiketler : İzmir İğneli Epilasyon | İğneli Epilasyon Fiyatı | İzmir Bay ve Bayan İğneli Epilasyon Uygulaması | İnce ve Beyaz Kıllarda İğneli Epilasyon
Yazı

Hizmetlerimiz

Yüz Estetiği

Yüz Estetiği