Çınarlı Mahallesi Ozan Abay Caddesi No 8 Ege Perla AVM Konak – İzmir

izmir-sac-analizi-ve-muayene

İncelediğiniz saç analiz sayfası size özel olarak hazırlanmış bilgilendirme amaçlıdır. Tüm merak edilenleri, içeriğimizi okuyarak öğrenebilirsiniz.

Saç Analizi Nedir? Ne İşe Yarar?

İnsanlarda düz, kıvırcık, yağlı, kuru, zayıf, güçlü, kalın, ince gibi pek çok farklı saç tipi vardır. Bu çeşitlenme, kişilerin kendilerinin de fark edebileceği ve gözle görülür değişikliklere göre yapılır. Ancak bu farklılıklar dışında da, hemen ayırt edilemeyen yapısal birtakım saç tipi çeşitleri vardır. Saç analizi yardımıyla saç dokusu, saç kökü kalitesi, saçların yoğunluğu, elastik durumu, saçlı derideki gözenekler ve saçlı derinin cilt yapısı incelenip belirlenebilmektedir. Bu gibi detaylandırılmış bilgiler sayesinde, herhangi bir saç problemine karşı ne gibi çözümler üretilebileceği daha doğru şekilde anlaşılabilmektedir. Özellikle saç dökülmeleri ve kellik gibi problemlerinde saç analizinin yeri önemlidir.

Saç Analizi Nasıl Yapılır?

Saç analizi, mikroskopik olarak incelenmesi şeklinde gerçekleştirilir. Trikoskop olarak adlandırılan cihazlar ile saç derisi ve saç teli 100 kat kadar büyütülerek incelenebilmektedir. Herhangi olası problemler ve saç yapısı bu şekilde anlaşılabilir. Mikroskopik incelemenin yanında kişinin kan tetkikleri de yapılıp dökülmenin kaynağı iyice araştırılabilir. Saç analizinin sağladığı bu bilgiler doğrultusunda ekim yapılacak bölgenin durumu değerlendirilir ve hangi bölgelere ekim yapılacağı, bu bölgelerin büyüklüğü, uygulama yaklaşımları tespit edilir.

Bunun dışında saçların ve saçlı derinin genel sağlık durumunun tespiti de saç analizi ile yapılabilmektedir. Saçlı deride görülebilecek enfeksiyon, mantar gibi birtakım hastalıkların belirlenebilmesi ve tedaviye başlanabilmesi için saç analizi yaptırmak faydalı olabilir. Ayrıca saç yapısının anlaşılması, ne tür bakım ürünlerinin kullanılması gerektiği hakkında da bazı fikirler verebilir. Örneğin yağlı yapıda saçlara sahip kişilerin kullanacağı ürünler ile kuru saçlara sahip kişilerin kullanacağı ürünler farklı olabilmektedir. Saçları çok yıpranmış kişiler için de bir bakım ve süreci hesaplanabilir.

Etiketler : Saç Analizi | Saç Dökülme Problemleri | Kellik | Saç Bakım Ürünleri | Genetik Saç Dökülme | Erkeklerde Saç Dökülme | Saç Ekimi | Saç Mezoterapi | Saç Prp | Protez Saç
Yazı

Hizmetlerimiz

Yüz Estetiği

Yüz Estetiği