Çınarlı Mahallesi Ozan Abay Caddesi No 8 Ege Perla AVM Konak – İzmir

izmir-vucut-bilesim-analzi

Vücut Bileşim Analizi Nedir?

Detaylı vücut analizi cihazı ile  müracaat eden kişilerin boy, yaş, cinsiyet ve aktivite düzeyi bilgilerini makineye yükleyerek kişinin vücut ağırlığı, yağ ve kas oranı, iç organların çevresindeki yağ oranı, metabolik yaşı, bazal metabolizma hızı, vücut su oranı, kemik kütlesi, alması gereken kalori miktarı, ideal yağ, kas oranı ve ideal kilo bilgileri aylık periyotlar da düzenli ölçümler alınarak tüm gelişim aşamaları takip edilir.

Vücut analiz monitorleri BİA (bioelektrical impadance analysis) tekniği ile çalışır. Bu metot vücudun bileşimini analiz eder. Hissedilmeyen çok zayıf ve vücut için güvenli bir elektrik akımı kasların içindeki sıvıda dolaşır. Akım yağ tabakasına rastladığında dirençle karşılaşır, direnç gösteren katmanlar cihaz tarafından değerlendirilip, vücut analizi gerçekleştirilir.

Sağlıklı kilo vermenin temelin de; ölçüm sonucunda vücudumuzda bulunan fazla yağlardan kurtulmak, eksik olan kas dokusunu vücudumuza kazandırmak olacaktır. Ya da zayıf olan bir vücut için gerekli olan yağ dokusunu tekrar kazanmak olacaktır. Temel olarak yağların vücudumuzda ki yeri ve önemi büyüktür, yağlar vücudun enerji ihtiyacını karşılamanın yanı sıra A,D,E,K vitaminlerinin emilimini sağlamaktadır. Karbonhidratlarla alınamayan enerji ihtiyacında devreye girmektedir ve vücudun büyüme ve gelişmesini etkilemektedir. Sindirim sisteminin doğru çalışmasına katkı sağladığı gibi hücre zarı ve derinin esnekliğinide sağlamaktadır; ancak vücudumuz da fazla oran da yağ olması sağlığımızı olumsuz etkilemektedir.

Vücut analiziniz sonucunda;

*Vücut ağırlığı (kg)

*Boy uzunluğu (cm)

*Beden külte indeksi – BKİ (kg/m²

*Vücut yağ oranı (%)

*Yağ kütlesi (kg)

*Yağsız doku kütlesi (kg)

*Kas kütlesi (kg)

*Kemik kütlesi

*Su kütlesi (kg)

*Ödem oranı

*İç yağlanma oranı

*Bölgesel yağ dağılımı (sağ kol, sol kol, sağ bacak, sol bacak, bel bölgesi) (kg)

*Metabolizma Hızı

*Metabolizma Yaşı

*Doku sağlığı bilgisi

Vücut analiziniz bize sağlık durumunuz, ideal vücut kompozisyonunuz ile ilgili bilgi verecektir.

Vücut bileşim analizi; bioelektriksel bir ölçüm olduğu için, vücudun iletkenliğini etkileyen durumlar olabilir. Bu yüzden ölçüm yapılmadan önce dikkat edilmesi gereken durumlar vardır.

Vücut Bileşim Analizi Yapılmadan Önce Nelere Dikkat Edilmelidir?

Test, sabah, aç karınla mümkünse daha önce yapılan saatlerle aynı saatte yapılmalıdır.Eğer sabah saatlerinde ölçüm yapılamazsa,kişinin 2 saat öncesine bir şey yememiş olması gerekir. Testten 4 saat önce, banyo,sauna ve aktif spor yapılmamalıdır. 24 saat önce alkol alınmamalıdır. Vücudunda kalp pili bulunanlara ölçüm önerilmez. Gebe kişilerde ölçüm yapılamaz. Vücudunda protez bulunan kişilere tavsiye edilmemektedir.

Hemen Ranvedu Alın: Hızlı Randevu

Etiketler : Vücut Bileşim Analizi | İdeal Kilom Ne Olmalı? | Vücut Yağ Kas Kitle Endeksi | Nasıl Kilo Verebilirim? | İzmir Diyetisyen | Beslenme Koçu İzmir
Yazı

Hizmetlerimiz

Yüz Estetiği

Yüz Estetiği