Çınarlı Mahallesi Ozan Abay Caddesi No 8 Ege Perla AVM Konak – İzmir

izmir-mezoterapi
İncelediğiniz yüz mezoterapi | mezolifting sayfası size özel olarak hazırlanmış bilgilendirme amaçlıdır. Tüm merak edilenleri, içeriğimizi okuyarak öğrenebilirsiniz. Yaşlanma, yaşamın doğal bir sonucudur. Yapısal genetik ve çevresel faktörler aynı zamanda yaşam şartları yaşlanmanın sürecini etkiler. Kırışıklık, cildin yaşlanmasının en belirgin ifadesidir. Kırışıklıklar, durumları ve derinliklerine bağlı olarak az veya çok belirgindirler. Mezolift (mesolifiting), kelime olarak “cilt germe” anlamına gelmektedir. Mezolift kırışıklık giderme iki başlık altında incelenebilir:
  1. Yaşlanmayı geciktirici (anti-aging) uygulamalar,
  2. Yaşlanma süreci içerisinde meydana gelmiş olan kırışıklıkların başta dolgu maddeleri olmak üzere birçok farklı uygulama ile yok edilmesi ya da azaltılmasını içeren uygulamalardır.
Anti-aging özellikteki mineral, vitamin ve bazı yapısal elemanların sistemik yolla verilmekten ziyade özellikle yaşlanmanın en çok belirginleştiği bölge olan yüzümüze mezoterapi yoluyla uygulanması hem uygulanan  vitaminlerin asıl gerekli olan bölgedeki etkinliğini arttıracak, hem de diğer organların gereksiz yere yorulmalarını engelleyecektir. Seans sıklığı kişiye göre değişmekle birlikte, ilk ay 3 veya 4 seans, ikinci ve üçüncü ay 15 günde 1 seans, dördüncü ay 1 seans şeklinde düzenlenmektedir. Seans sayısı arttıkça etkisi kalıcı olur. Botoks, dolgu ve kimyasal peeling uygulamalarına çok uygun bir destek uygulamalardır ve birlikte kullanılabilir.

Yüz Mezoterapi Mezoliftin Faydaları Nelerdir?

Mezolift yönteminde cildin desteklenmesini sağlayan ve gençleştiren maddeler direkt olarak hasarlı dokulara injeksiyon yoluyla verilmektedir. Bu durum dışarıdan sürülen kremlerin etkisinden daha çok ve önemli miktarda bir etkinlik sağlar.

Yüz Mezoterapi Mezolift Cilt Lekelerinde Kullanılır Mı?

Mezolift yöntemi ile leke giderici ürünlerin kullanılarak cilt lekelerini de azaltmak mümkündür. Cilt lekelerinde mezolift, kimyasal soymaya da roller yöntemleri ile birlikte kullanılabilir.

Yüz Mezoterapi Mezolift Ne Sıklıkta Uygulanır?

Yüz mezoterapisi (mezolift) başlangıçta 1-4 hafta aralıklarla uygulanır. Ortalama 4-6 seans sonrası 3-6 ayda bir tekrarı yapılabilir. Yüz mezoterapisi (mezolift) sonuçları ikinci seanstan sonra ortaya çıkmaya başlar. Uygulama bittikten sonra cilt yenileme etkisi devam eder.

Yüz Mezoterapi Mezolift Kimlere Uygulanmaz?

Yüz mezoterapisi (mezolift) hamilelere, emziren annelere, deride aktif enfeksiyonu olanlara ve uygulanan maddeye karşı alerjisi olanlara yapılmaz. Ayrıca aşırı derecede sarkmış ciltte, derin izler ve lekelerde ilk ve tek uygulama seçeneği olamaz. Diğer uygulama yöntemleri ile birlikte kullanılması daha uygundur.  
Etiketler : izmir mezoterapi | izmir mezolifting | mezoterapi yaptıranlar | mezolifting faydaları | gençlik aşısı
Yazı

Hizmetlerimiz

Yüz Estetiği

Yüz Estetiği