Çınarlı Mahallesi Ozan Abay Caddesi No 8 Ege Perla AVM Konak – İzmir

izmir-kavitasyon

Kavitasyon Nedir?

Kavitasyon; cilt altı yağ dokunun düşük frekanslı ultrason dalgaları kullanılarak parçalanması ve sıvılaşan yağ dokunun buradan uzaklaştırılması esasına dayanmaktadır. Cildin dış yüzeyine uygulanan ultrasonun yayılması, yağ dokusundaki hücre sıvısında ani ve yüksek basınç değişiklikleri yaparak uygulanan bir yöntemdir.

Oluşturduğu ultrason dalgaları yağ hücre zarlarını parçalamakta ve açığa çıkan yağ da vücuttan atılmak üzere karaciğer ve lenf yoluyla bölgeden uzaklaştırılmaktadır. Bölgesel yağlanma ve selülitle ses dalgaları yardımıyla düzelme sağlayan cerrahi olmayan bir yöntemdir.

Kavitasyon Uygulamasının Seans ve Süresi Nedir?

Gözle görülebilen kalıcı sonuçlar elde etmek için ortalama 6 seans uygulama yapılmaktadır. Her seans uygulama yapılan yere bağlı olmak kaydıyla 40-60 dk sürmektedir. Seanslar haftada 2 uygulanmaktadır.

Kavitasyon uygulamasından önce ve sonra uygulama yapılan alanın çevresel ölçümleri alınır. Alınan ölçümler sonucu ilk seansda 1-12 cm bir zayıflama olmaktadır. Deri yüzeyindeki dalgalanmalar azalmakta, cilt sıkılaşmakta, selülite yönelik programlarla selülit büyük ölçüde düzelmektedir.

Kavitasyon Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Uygulama yapılacak alandaki deriye jel sürüldükten sonra cihazın uygulama başlığı o alanda gezdirilmektedir. İşlem tamamen ağrısızdır. Seans süresince kulağınıza ıslık ya da çınlama gibi bir ses gelecek olup, tamamen zararsızdır. Seans sonrası idrarda koyulaşma gözlenebilir. Bu parçalanan yağların karaciğer ve böbreklerden atılımından kaynaklanmaktadır. Günde 2 lt su içmek atılımı kolaylaştırır.

Etiketler : Kavitasyon Nedir? | Kavitasyon Vücut Sıkılaştırma | Kavitasyon Uygulamasının Faydaları | Kavitasyon Yapılan Bölgeler
Yazı

Hizmetlerimiz

Yüz Estetiği

Yüz Estetiği