Çınarlı Mahallesi Ozan Abay Caddesi No 8 Ege Perla AVM Konak – İzmir

izmir-kirpik-lifting

Kirpik Lifting

Kirpik permasında uygulanan kendiliğinden yapışkan, bigudi kullanılmadan; kirpiklerin özel bir teknik ile uzun süre kalıcı olarak kıvrılması işlemine Kirpik Lifting denilmektedir.

Kirpik Lifting’ adından da anlaşılacağı üzere kirpikleri kaldırmak ve kıvırmak anlamına geliyor. Kendi doğal kirpiklerinizi kıvırarak daha uzun, daha dolgun hale gelmesini sağlamak ve canlı bakışlar elde etmek için yapılan bir işlemdir. Kirpik Lifting, kirpik permasında uygulanan bigudi yöntemini kullanmadan, kirpiklerin özel bir teknik ile uzun süre kalıcı olarak kıvrılması işlemidir.

Kirpik Lifting Nasıl Uygulanır ?

Kirpik lifting kirpik perması uygulamasının yeni ismi değildir. Kirpik perması ile kıyaslandığında çok daha kapsamlı ve konforlu olan bu işlem dayanıklılık yönünden de daha avantajlıdır. Kirpik Lifting tekniğinde bigudi yerine zemin olarak “Patch” adı verilen silikon yarım ay şeklinde bir zemin kullanılır ve işlem sırasında gözlerinizi açık tutabilirsiniz. Uygulama sırasında kullanılan malzemelerin cilt ile hiçbir şekilde teması yoktur bu sebeple de ciltte herhangi bir hassasiyete yol açması mümkün değildir.

Kirpik Lifting Uygulamasını Kimler Tercih Etmeli ?

Hassas ya da alerjik göz yapısına sahip kişiler gözlerini sıklıkla ovuştururlar ve kaşırlar, hatta en kaliteli makyaj malzemesini dahi kullanamazlar çünkü gözleri hemen sulanır ve kızarır. Ancak etkileyici bakışlara sahip olmayı herkes gibi onlar da ister. Bu durumda ipek kirpik uygulaması dayanıklılık bakımından uygun olmayacaktır.

Kirpik Perması İle Kirpik Lifting Arasındaki Fark Nedir?

Kirpik permasında bigudinin üzerine kirpikleriniz daha zor yapışır ve yapıştıktan sonra kirpiklerinizin büyük bir kısmını alabilir, bigudi yuvarlak olduğu için kirpikleriniz istediğiniz kıvrımı almayabilir (çok fazla kıvrık olabilir) uygulama sonunda ise bigudiden kirpiklerinizi ayırması zor olduğundan dolayı kirpikleriniz zarar görüp kopabilir. Oysaki Kirpik Lifting işleminde bigudi kullanmadığımız ve besleyici keratin bakımı yaptığımız için kirpikleriniz zarar görmediği gibi daha sağlıklı hale gelir.

Kirpik Lifting İşleminin Süresi Nedir?

Hazırlık süreci ve kirpikleri temizleme aşamasını da eklediğimizde ortalama 60-90 dakika arasıdır.

Kirpik Lifting Yöntemi Ne Kadar Kalıcıdır?

‘Patch’ taktiği sayesinde haftalarca kalıcı olarak kullanılan bu yöntem; 3 aya kadar dayanıklılık sağlar.Daha sonra her 3 ayda yapılabilir.

Kirpik Lifting Kimlere Uygulanmamalıdır?

Göz ve yüz bölgesinde herhangi bir enfeksiyon geçirenlere, gözleri alerjik yapıya sahip olan kişilere, 2 ay içerisinde göz veya göz çevresi operasyonu geçiren kişilere uygulama yapılması tavsiye edilmez. 18 yaşından küçüklere velisi olmaması durumunda uygulama yapılmaz.

Hemen Ranvedu Alın: Hızlı Randevu

Etiketler : Kirpik Lifting | Kirpik Bakım | Kirpik Lifting Faydaları | Kirpik Dökülmesi | Doğal Kirpik Bakım | Kirpik Lifting Sonrası Bakım
Yazı

Hizmetlerimiz

Yüz Estetiği

Yüz Estetiği