Çınarlı Mahallesi Ozan Abay Caddesi No 8 Ege Perla AVM Konak – İzmir

izmir-erkek-lazer-epilasyon

Erkek bakımında en fazla ilgi gören konuların biriside istenmeyen tüylerden kurtulmaktır. Erkeklerin de bir kısmı bayanlar gibi, özellikle bazı bölgelerde tamamen kılsız bir cilde sahip olmak isterken, büyük çoğunluğu kılların estetik bir görüntü oluşturacak şekilde yoğunluğunun azaltılmasını tercih etmektedir. Erkeklerin rahatsız olduğu bölgeler; elmacık kemiği, kaş arası, ense, boyun, kol, erkek koltuk altı, erkek özel bölge(genital) ,  omuz, sırt, göğüs ve bacak bölgelerindeki kıllardan oluşuyor.

Erkeklerde Lazer Epilasyon Bölgeleri ve Süreleri Nelerdir?

. Sırt Bölgesi (30dk-60dk) arası,

. Göğüs Bölgesi (30dk-60dk) arası,

. Kol (30dk-60dk) arası,

. Bacak (45dk-60dk) arası,

. Koltuk Altı (5dk-15dk) arası,

. Erkek Özel  Bölge | Kasık Bölgesi (30-45dk) arası,

. Erkek Popo (30-45dk) arası,

. Kuyruk Sokumu (15-30dk) arası,

. Ense (10dk-20dk) arası,

. Boyun (10dk-20dk) arası,

. Elmacık(sakal üstü) (10dk-20dk) arası,

. Omuz (30dk-45dk) arası,

. Kulak (10dk-15dk) arası,

. Tüm Vücut (60dk-90dk) arasıdır.

Erkek Özel Bölgeye Uygulama Yapılır Mı?

Genel olarak özel  bölge en çekimser davranılan bölgedir.Bunun başlıca sebebi kulaktan kulağa yayılmış olan epilasyonun bölgeye zarar veriyor bilgisidir.Fakat böyle bir durumun mümkünatı yoktur.Epilasyon, pigmentasyon olayı olduğu için yüzeyden gelen akımı kıl köklerimiz hapseder, dolayısıyla bunun çevre dokulara zarar verme ihtimali yoktur.

Erkek özel bölge epilasyon da kombin epilasyon tekniği kullanılmaktadır. Kombin epilasyon kişinin kıl rengine, kıl yapısına, ten rengine göre bir plan doğrultusunda en doğru cihazları kombinleyerek doğru sonuca ulaşma tekniğidir.

Erkeklerde Özel Bölge Lazer Epilasyon Avantajı Nedir?

Erkeklerin genital (özel bölgede) lazer epilasyonu yaptırma sebeplerinin başında bölgenin temizliği ve hijyeni gelir. Bu amaçla tıraşlama işlemleri hem sürekli tekrar gerektiren geçici çözümlerdir hem de kıl batmasına neden olabilmektedir. Bu nedenle günümüzde erkekler etkili ve kalıcı sonuçları nedeniyle genital bölgede lazer epilasyonu tercih etmektedir. Erkeklerde kuyruk sokumu bölgesinde oluşan kıl dönmelerini önlemek için de lazer epilasyon en iyi çözümdür. Ayrıca yaş ve aşırı kilo nedeniyle genital bölgenin temizliğini yapmakta zorlanan kişiler için lazer epilasyon ideal bir yöntemdir.

Özel Bölge Lazer Epilasyonu Yumurtalıklara Zarar Verir Mi, Kısırlık Yapar Mı?

Hem kadın hem de erkek genital bölge lazer uygulamasında akla ilk gelen sorulardan biri budur. Lazer epilasyon FDA onayı alarak, etkili olmasının yanı sıra vücuda ve çevre dokulara zarar vermeyen bir uygulama olduğunu da bilimsel olarak kanıtlamıştır. Lazer epilasyon esnasında lazer ışını cildin sadece birkaç milimetre derinliğinde bulunan kıl kökünü hedefler. Yumurtalıklar ve diğer iç organlar çok daha derin yerleşimli organlardır. Lazer ışını hiçbir iç organa ulaşmaz, yumurtalıklara ve hiçbir iç organa zarar vermez, kısırlık yapmaz.

Özel Bölge Epilasyon  alanında uzman erkek estetisyen ile hizmet vermekteyiz.

Lazer Epilasyon Uygulması Öncesi Nelere Dikkat Edilmelidir?

Lazer epilasyon için estetik lazer uygulamaları konusunda tecrübeli bir doktorun gözetiminde olmasına özen göstermelisiniz. Kuaför salonları, spor salonları veya merdiven altı diye tabir edilen yerlerde ve sonuca ulaşmayan lazer epilasyon işlemleri, zaman ve para kaybı olarak size dönecektir. Lazer epilasyondan öncesi size  ilaç kullanımı da dahil tıbbi geçmişiniz  gözden geçirilir. Lazer epilasyondan beklentiniz ve sizin için neler yapabileceği, riskleri, fayda ve beklentileri gözden geçirilir. Danışma esnasında tedavi planı ve maliyeti detaylı olarak anlatılır. Lazer epilasyon kampanyaları Ankara takip etmek her zaman en hesaplı Lazer epilasyon fiyatları size sunacaktır.

Lazer Epilasyon Öncesi Jilet Yapılır Mı?

Alexandrite lazer epilasyondan 5 gün öncesinde, buz lazer için 1 gece öncesinde mevcut kılların jilet ile traşı önerilir.

Erkek Lazer Epilasyon Uygulama Aşamaları Ve Süresi Nedir?

Seans sayıları ve aralıkları cilt ve kıl tipine göre değişmektedir. Kılların yok edilmesi hedeflenir ancak kişiye bitme garantisi verilmez. Tamamen yok olması yerine seyreltilmesi isteniyorsa uygulama 4 veya 5 seans uygulanabilir. Uzman tarafından belirlenen seans sayıları kişinin cilt ve kıl tipine göre değişiklik gösterebilmektedir.

Lazer Epilasyon Uygulama Sonrası Krem Sürmek Gerekir Mi?

Lazer epilasyondan sonra ilk birkaç saat boyunca hafif kızarıklık ve ödem görülebilir. Rahatlamak için lazer epilasyon yapılan bölgeye buz uygulanabilir. Lazer epilasyon sonrası krem olarak hastalarımıza yoğun nemlendirme ve hafif steroid içeren bir krem veriyoruz. Lazer epilasyondan sonra güneş ışınlarından kaçınmak gerekir. Sonrasında da güneş kremi kullanmanız önerilir.

Lazer Epilasyon Sonrası Kılların Dökülme Süreci Nedir?

Alexandrite lazer epilasyon sonrası çıkan kıllar 15-20 gün sonra dökülür. Diode Buz lazer sonrası kıllar 4-5 hafta sonra dökülecektir.

Lazer Epilasyon Sonuçları

Kişiden kişiye, ten renginin tonuna, kıl renk ve tipine göre büyük ölçüde değişir. Vücudun veya yüzün hangi alanına uygulandığına bağlı olarak da değişebilir. Kıl döngüsüne uygun olarak altı haftada bir düzenli aralıklarla yapıldığında ortalama 6-10 seansta sonuç alınabilmektedir. Bazı durumlarda kişiye 6 ayda veya senede bir kontrol atışları yapılabilir.

Etiketler : Erkek Lazer Epilasyon | Erkek Tüm Vücut Lazer Epilasyon | Erkek Özel Bölge Lazer Epilasyon | Kıl Dönmesi Epilasyon | Erkek Epilasyon Avantajları | Buz Lazer | Alexandrite Lazer | ND-Yağ Lazer | Ipl Lazer
Yazı

Hizmetlerimiz

Yüz Estetiği

Yüz Estetiği